FOTO Zidane, Messi, Rooney. Tak Češi válčili s velikány

Chelsea není jediná. Podívejte se do fotbalové historie na to, jak si české kluby vedly v evropských pohárech na domácí půdě proti gigantům.
1.11. 2011, Plzeň - Barcelona 0:4 - Na úvod nemusíme chodit tak daleko do historie. Plzeň ve svém azilu v pražském Edenu přivítala v rámci Ligy mistrů Barcelonu. Duel byl prakticky rozhodnut po dvaceti minutách. Čišovský fauloval Messiho, dostal červenou a malý Argentinec z penalty načal gólové hody. Největší hvězda Katalánců nakonec završila hattrick.
6.12. 2011, Plzeň - AC Milán 2:2 - To souboj s milánským AC se Plzni vyvedl mnohem lépe. V 89. minutě český mistr sice prohrával už 0:2, ale díky Bystroňovi a Ďurišovi v posledních minutách vyrovnal a zajistil si postup alespoň do jarní fáze Evropské ligy.
17.2. 2011, Sparta - Liverpool 0:0 - V osmifinále Evropské ligyuž Sparta jednou narazila na anglického giganta. Liverpool tehdy doma přehrála, ale nedokázala vstřelit gól. Stejně vyrovnanou partii držela i na Anfield Road, ale v 86. minutě jí Dirk Kuijt zbořil sny o senzaci.
7.11. 2007, Slavia - Arsenal 0:0 - Stejným výsledkem skončilo i utkání Slavie proti Arsenalu v roce 2007. V základní skupině Ligy mistrů tak alespoň trochu odčinila debakl 0:7 z venkovního utkání.
14. 2. 2013 11:00
Podívejte se na obrazový přehled fotbalových zápasů českých týmů s evropskými giganty.