Courtois chytal generálku, Čech víc zápasů. Koho Mou vybere?

Podívejte se ve fotogalerii, jak si v přípravě na novou sezonu vedou obě potenciální jedničky Chelsea. Kdo nastoupí do prvního ligového zápasu se dozví v neděli.
... kdyby na scénu nepřišel belgický supertalent Thibaut Courtois. Ten zářil poslední tři sezony v barvách Atlética Madrid a ukázal se i na nedávném MS v Brazílii. Ve dvaadvaceti letech je dle svých slov připraven po deseti letech vystřídat Petra Čecha na postu jedničky.
Trenér José Mourinho se zatím veřejně nekloní na stranu žádného z gólmanů, ovšem ve prospěch Belgičana hovoří jednak pochvaly na jeho adresu, ale také fakt, že před deseti lety právě Mourinho upřednostnil v podobné situaci mladšího gólmana oproti dlouholeté stálici. Tehdejší obsazení? "Veterán" Carlo Cudicini a "mladík" Petr Čech.
Pojďme už se ale podívat, jak úspěšní oba brankáři v letošní přípravě byli. Do prvních dvou z celkem deseti zápasů nezasáhl ani jediný. Výhry nad Wycombe (5:0) a Wimbledonem (3:2) vychytal Australan Schwarzer, s nímž se počítá na místo trojky. Courtois dostal volno po MS, Čech zase končil s rehabilitací zraněného ramene.
Tohle je první přípravný zápas Petra Čecha po zranění. Chelsea v něm remizovala s rakouským Wolfsbergerem 1:1. Český brankář v utkání předvedl dva vynikající zákroky a inkasoval sporný gól, který si můžete prohlédnout na videu. Podle sudích míč přešel brankovou čáru, podle Čecha spol. pochopitelně nikoliv.
Foto: ČTK
Sport ČTK Reuters Sport, ČTK, Reuters
Aktualizováno 13. 8. 2014 10:02
Podívejte se ve fotogalerii, jak si v přípravě na novou sezonu vedly obě potenciální jedničky Chelsea.
 

Právě se děje

Další zprávy