FOTO Slavia v derby padla, králi Vršovic jsou "Klokani"

Prohlédněte si galerii z jubilejního 120. prvoligové derby mezi vršovickými rivaly Bohemians a Slavií.
Bohemians tak aspoň trochu spravili náladu Antonínu Panenkovi, který právě prohrál první kolo senátorských voleb v Praze 10.
Před zápasem došlo i aktuální na kauzu vršovického stadionu. Zástupci obou fanouškovských táborů na hřišti předvedli, že nechtějí jednu společnou arénu a že každý klub má mít svůj vlastní areál.
Za Bohemians touhu po vlastním stadionu vyjádřil populární herec Ivan Trojan.
Fanoušci Slavie si dvě zastávky tramvají od Edenu přivezli svérázné choreo,...
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Eduard Erben, Sport
21. 9. 2014 0:51
Prohlédněte si galerii z jubilejního 120. prvoligové derby mezi vršovickými rivaly Bohemians a Slavií.

Více o zápase Bohemians - Slavia čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 20 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy