Kruté derby. Slavia posadila Bohemku hrobníkovi na lopatu

Prohlédněte si fotografie z nedělního vršovického derby, v němž hostující Slavia porazila v Ďolíčku fotbalisty Bohemians.
Litevská posila Bohemians Mantas Kuklys (10) si možná právě v hlavě přehrává aktuální tabulku, v níž jsou Klokani po porážce 0:1 na posledním místě se ztrátou dvou bodů na životadárnou 14. příčku.
Ani klokan, legendární maskot Bohemians, neměl moc důvodů k radosti.
Zato "protekční spratek" Pavel Novotný byl jako skalní fanoušek Slavie u vytržení.
Fanoušci Slavie slavili vítězství skoro jako titul, vždyť tím "sešívaní" nastoupili cestu k záchraně.
Foto: CPA Eduard Erben
28. 4. 2014 0:45
Prohlédněte si fotografie z nedělního vršovického derby, v němž hostující Slavia porazila v Ďolíčku fotbalisty Bohemians.

Více o zápase Bohemians - Slavia čtěte ZDE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy