FOTO 7 důvodů, proč je fotbalová Slavia tak směšná

FOTO 7 důvodů, proč je fotbalová Slavia tak směšná
5 zápasů, 4 body, skóre 5:13 a 14. místo v tabulce. Taková je bilance Slavie v letošním ročníku Gambrinus ligy. Sebevědomé předsezónní cíle o útoku na evropské poháry teď zní stejně směšně, jako včerejší prohra s Teplicemi 0:7.
Mimochodem... Prohra 0:7 už tady jednou byla. V roce 2007 Slavia takový příděl dostala na Arsenalu a bylo z toho vyrovnání tehdejšího rekordu Ligy mistrů. Malou útěchou pro pražský klub je, že už tenhle rekord neplatí. Liverpool o rok později smetl Besiktas 8:0, v předkolech drží primát dva roky stará výhra Helsinek 10:0 nad Bangor City.
1) ALEŠ ŘEBÍČEK NENAKUPUJE Milionář a bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček sice Slavii zachránil před insolvencí, ale v poslední době už peněženku zavřel. Finanční možnosti klubu jsou limitované, například bývalý reprezentant Jan Rajnoch šel nedávno raději do týmu druhé turecké ligy, než aby vzal podmínky nabízené Slavií
2) KONCEPCE Po odchodu Karla Jarolíma, který za sebou nechal v Edenu dva mistrovské tituly, to Slavii nejde poskládat zpátky dohromady. Žádná koncepce se nedaří budovat, protože ve Slavii žádný z posledních trenérů neuspěl. A že se jich v Edenu za poslední tři sezony vystřídalo: Zkoušel to Michal Petrouš (letos dostal druhou šanci i když ještě nic nedokázal), František Straka, Martin Poustka i Petr Rada.
Foto: ČTK
Adam Sušovský Luděk Mádl Adam Sušovský, Luděk Mádl
20. 8. 2013 8:15
Tohle byla ostuda: Směšná Slavia utrpěla s Teplicemi největší domácí debakl v historii Gambrinus ligy. Tady jsou důvody, proč...

Praha - Pondělní debakl Slavie 0:7 s Teplicemi přepsal historické statistiky: Gambrinus liga takový příděl na domácím hřišti ještě nepamatuje.

Slavia se po ostudě propadá tabulkou. Slova trenéra Michala Petrouše o útocích na Evropské poháry jsou teď stejně směšná, jako obrana Slavie při bránění standardek.

Projděte si s námi sedm důvodů, proč je Slavia tak špatná. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy