Fotbalový Víkend šampionů v Bratislavě zatrhl starosta

Sport ČTK Sport, ČTK
4. 1. 2012 20:30
Podle policie akce nesplnila bezpečnostní podmínky
Foto: ČTK

Bratislava - Populární halový turnaj fotbalových mužstev Fortuna víkend šampionů, který se měl tento víkend konat v Bratislavě, byl ve středu odpoledne zrušen.

Akce, která se měla odehrát na hokejovém stadionu Ondreje Nepely, totiž podle policie nesplnila bezpečnostní podmínky, a tak se jí rozhodlo vedení městské části Nové mesto zatrhnout.

"Nové mesto zakazuje pořádání této akce. Organizátor nás nepřesvědčil, že jsou bezpečnostní opatření dostatečná. Těch věcí, které organizátor nezvládl, je velmi mnoho," uvedl na tiskové konferenci starosta městské části Rudolf Kusý.

Čtěte také: ´Podříznu vás´. Kweukemu hrozí za gesto půlroční trest

Organizátoři prý nestihli sehnat dostatek členů pořadatelské služby, hrozilo nebezpečí ohrožení občanů Bratislavy a bezpečností podmínky nesplnil ani stadion, který nabízel velké množství míst k stání, což při akci takového rozsahu není povoleno. 

Foto: ČTK

Víkendu šampionů se měly zúčastnit tři české a slovenské týmy, Slovan Bratislava, Spartak Trnava, Žilina, Sparta, Slavia a Bohemians 1905. Organizátoři navíc již stihli prodat přes 7,5 tisíce lístků na tuto akci, očekávala se návštěva až 10 tisíc diváků.

Největší obavy panovaly z fanoušků Spartaku Trnava a z jejich možných střetů s příznivci Slovanu Bratislava. Z Trnavy mělo dorazit asi 200 rizikových chuligánů.

"Tito fanoušci se často prezentují extremistickými symboly, jejich chování proti bezpečnostním složkám je agresivní a směřuje k páchání trestné činnosti," uvedl bratislavský policejní šéf Csaba Faragó.

Organizátor se pořádání turnaje nevzdává

Organizátor turnaje se však chce proti rozhodnutí městské části odvolat a soud může za předpokladu, že budou naplněny podmínky na organizování soutěže, akci povolit.

"Analyzujeme starostovo rozhodnutí a o dalších krocích budeme informovat v nejbližší době. Rádi bychom podotkli, že starosta svoje stanovisko oznámil bez toho, aby nás jako organizátora turnaje předtím informoval," řekl serveru sport.sk ředitel UFA Sports Slovakia Arndt Jaworski.

Foto: ČTK

České celky odmítly zrušení turnaje komentovat, jelikož dosud neobdržely stanovisko pořadatele a informace mají jen z médií.

"Zatím se k celé záležitosti nemůžeme blíže vyjadřovat. Stále čekáme na oficiální informace od pořadatelů turnaje," uvedl ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

"Pokud se zprávy potvrdí, pochopitelně budeme naše příznivce, kteří plánovali cestu do Bratislavy a zakoupili si vstupenky, co nejrychleji informovat o dalším průběhu této události," dodal.

Podle kouče Trnavy Hoftycha měly kompetentní osoby vyhodnotit možné riziko už dávno. "Ne tři dny před turnajem, kdy byly prodané lístky a fanouškové se na to těšili," řekl Hoftych webu sme.sk.

"Chápu obavy, protože by se tam střetly nejexcelentnější skupiny fanoušků všech klubů. Na druhé straně předcházející turnaje v Praze proběhly absolutně bez konfliktů, tam to fungovalo," dodal bývalý kouč Bohemians 1905.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy