Pět zápasů, tři body. Straka v Třinci skončil, druholigový tým povede Zbončák

ČTK ČTK
23. 8. 2021 18:11
Vedení druholigového fotbalového Třince kvůli neuspokojivým výsledkům odvolalo trenéra Františka Straku. Slezany, kteří jsou po pěti kolech se čtyřmi porážkami na předposledním 15. místě, povede Martin Zbončák. Klub o tom informoval na svém webu.
František Straka působil v Třinci od října loňského roku.
František Straka působil v Třinci od října loňského roku. | Foto: Lukáš Filipec / FK Fotbal Třinec

Straka koučoval Třinec od loňského října. Spolu s ním skončil i asistent Tomáš Jakus, který v týmu působil od července 2017. "I přesto, že jsme věřili v dlouhodobou spolupráci s Františkem Strakou, vyhodnotili jsme, že bude pro tým změna přínosem a naše výsledky v druhé nejvyšší fotbalové soutěži budou uspokojivější," řekl generální manažer Petr Hrazdílek.

Třiašedesátiletý Straka v minulosti vedl řadu klubů včetně Sparty a Slavie, v lize působil také v Příbrami, Českých Budějovicích, Teplicích, Plzni a Karviné. Koučoval i Slovan Bratislava a v jednom utkání českou reprezentaci.

"Chtěl bych trenérovi Františku Strakovi a Tomáši Jakusovi poděkovat a popřát mnoho úspěchů v další kariéře. Zároveň poděkování patří Regionální fotbalové akademii FAČR za bezproblémové uvolnění Martina Zbončáka," uvedl Hrazdílek. Asistentem nového kouče se stal Zdeněk Cieslar, odchovanec třineckého fotbalu a dlouholetý trenér mládeže.

Nové trenérské duo povede Třinec poprvé v sobotu v domácím duelu proti Líšni.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

V Londýně se otevřela nová trať přes centrum, obří projekt stál 19 miliard liber

V Londýně se dnes pro cestující otevřela nová linka příměstské železnice, která má ulevit přeplněnému metru a která nabízí rychlé spojení západních a východních předměstí přes centrum města. Rozsáhlý projekt trati Crossrail, která měří celkově 113 kilometrů, se budoval přes 12 let a stál téměř 19 miliard liber (545 miliard koruh). V provozu zatím bude centrální část trati pojmenované na počest královny Elizabeth line (Alžbětina linka), další úseky se otevřou na podzim.

Zdroj: ČTK
Další zprávy