Fotbalový svaz má prvního adepta na předsedu - Peltu

Sport Sport
27. 6. 2011 11:30
Na Peltu se ohledně kandidatury obrací hodně lidí
Miroslav Pelta
Miroslav Pelta | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ještě ani neutichly vášně po nedělní demisi Ivana Haška na post předsedy Fotbalové asociace České republiky (dříve Českomoravský fotbalový svaz) a už nyní se hlásí na opuštěné místo kandidát z největších.

Miroslav Pelta.

Podle mnohých skutečný lídr současného českého fotbalu to potvrdil v rozhovoru pro internetový deník Týden.cz.

Čtěte také:
Šéf českého fotbalu Ivan Hašek rezignoval
Haškův rok: Od průšvihu s Litvou po běsnění v Jihlavě
Haškova regiznace: Zbabělý odchod falešného mesiáše
Hušákův člověk končí. Proč Hašek emigruje do Emirátů?

Jablonecký šéf, který dříve pracoval jako manažer národního týmu, šéf STES nebo jako ředitel pražské Sparty, má podle svých slov dostatečnou kvalifikaci na to, aby jej delegáti na zářijové mimořádné valné hromadě do čela FAČR zvolili.

"Hodně lidí se na mě obrací, kandidatura se mi honí hlavou. Popravdě - troufl bych si. Zkušenosti mám dlouholeté, působil jsem jako šéf STES, národního týmu, okresního fotbalového svazu a v neposlední řadě regionálního Jablonce, který dlouhodobě patří mezi českou špičku," nechal se slyšet Pelta.

"Není sranda šéfovat půlmilionové organizaci"

Ví ale, že vést celou organizaci je mnohem těžší, než to, čím si prošel.

Ivan Hašek
Ivan Hašek | Foto: Jakub Šafránek

"Není to sranda. Musíme si uvědomit, že předseda svazu velí půlmilionové organizaci. V této republice je móda politiků tvrdit, že zvládnou jakoukoliv funkci. Já k tomu přistupuji zodpovědněji. Zvažuji jazykovou bariéru, ale třeba i čas, který bych musel investovat. Musel bych bydlet v Praze, věnovat se tomu na sto procent," dodal.

Podle něj potřebuje český fotbal v čele především dobrého manažera.

"Dokážu zajistit nadstandardní rozpočet regionálního klubu, byl bych schopen do fotbalu přinést peníze. O penězích je to totiž hlavně. Ze všech směrů, velký tok od státu, sponzorů... Víte, tohle celé není práce o jednom člověkovi, ale o celém týmu," použil tradiční Haškovu větu.

"Od začátku jsem říkal, že Ivan patří na hřiště"

Samotná Haškova rezignace ho příliš nepřekvapila.

"Já jsem říkal od začátku, že on patří na hřiště. Pralo se to v něm. Samozřejmě, pro mě to je i tak velké překvapení, ale chápu to - zvláště při té lukrativní nabídce, kterou měl z Emirátů. Sám má určitě blbý pocit, že toho zanechal z minuty na minutu, ale asi to tak cítil. Má asi smíšené pocity. Něco se mu povedlo, něco ne…"

"Pořád tu existují velké kauzy, v čele s Bohemkou. Do toho korupční obvinění Olomouce - a také, nepříliš dobré výsledky reprezentačního týmu. Právě národní tým je jakýmsi marketingovým odrazem předsedy. To se musí zlepšit," dodal Pelta.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy