Fotbalový svaz má prvního adepta na předsedu - Peltu

Sport Sport
27. 6. 2011 11:30
Na Peltu se ohledně kandidatury obrací hodně lidí
Miroslav Pelta
Miroslav Pelta | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ještě ani neutichly vášně po nedělní demisi Ivana Haška na post předsedy Fotbalové asociace České republiky (dříve Českomoravský fotbalový svaz) a už nyní se hlásí na opuštěné místo kandidát z největších.

Miroslav Pelta.

Podle mnohých skutečný lídr současného českého fotbalu to potvrdil v rozhovoru pro internetový deník Týden.cz.

Čtěte také:
Šéf českého fotbalu Ivan Hašek rezignoval
Haškův rok: Od průšvihu s Litvou po běsnění v Jihlavě
Haškova regiznace: Zbabělý odchod falešného mesiáše
Hušákův člověk končí. Proč Hašek emigruje do Emirátů?

Jablonecký šéf, který dříve pracoval jako manažer národního týmu, šéf STES nebo jako ředitel pražské Sparty, má podle svých slov dostatečnou kvalifikaci na to, aby jej delegáti na zářijové mimořádné valné hromadě do čela FAČR zvolili.

"Hodně lidí se na mě obrací, kandidatura se mi honí hlavou. Popravdě - troufl bych si. Zkušenosti mám dlouholeté, působil jsem jako šéf STES, národního týmu, okresního fotbalového svazu a v neposlední řadě regionálního Jablonce, který dlouhodobě patří mezi českou špičku," nechal se slyšet Pelta.

"Není sranda šéfovat půlmilionové organizaci"

Ví ale, že vést celou organizaci je mnohem těžší, než to, čím si prošel.

Ivan Hašek
Ivan Hašek | Foto: Jakub Šafránek

"Není to sranda. Musíme si uvědomit, že předseda svazu velí půlmilionové organizaci. V této republice je móda politiků tvrdit, že zvládnou jakoukoliv funkci. Já k tomu přistupuji zodpovědněji. Zvažuji jazykovou bariéru, ale třeba i čas, který bych musel investovat. Musel bych bydlet v Praze, věnovat se tomu na sto procent," dodal.

Podle něj potřebuje český fotbal v čele především dobrého manažera.

"Dokážu zajistit nadstandardní rozpočet regionálního klubu, byl bych schopen do fotbalu přinést peníze. O penězích je to totiž hlavně. Ze všech směrů, velký tok od státu, sponzorů... Víte, tohle celé není práce o jednom člověkovi, ale o celém týmu," použil tradiční Haškovu větu.

"Od začátku jsem říkal, že Ivan patří na hřiště"

Samotná Haškova rezignace ho příliš nepřekvapila.

"Já jsem říkal od začátku, že on patří na hřiště. Pralo se to v něm. Samozřejmě, pro mě to je i tak velké překvapení, ale chápu to - zvláště při té lukrativní nabídce, kterou měl z Emirátů. Sám má určitě blbý pocit, že toho zanechal z minuty na minutu, ale asi to tak cítil. Má asi smíšené pocity. Něco se mu povedlo, něco ne…"

"Pořád tu existují velké kauzy, v čele s Bohemkou. Do toho korupční obvinění Olomouce - a také, nepříliš dobré výsledky reprezentačního týmu. Právě národní tým je jakýmsi marketingovým odrazem předsedy. To se musí zlepšit," dodal Pelta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Vláda chce mandát pro vyslání až 150 vojáků na polsko-běloruskou hranici

Vláda chce na pomoc s ochranou polsko-běloruské hranice mandát pro nasazení až 150 vojáků na dobu 180 dnů. Návrh plánuje schválit a poslat na projednání ve výborech Poslanecké sněmovny a Senátu ve středu. Čeští vojáci budou pomáhat polským s ochranou hranic, ale nebudou plnit úkoly bezprostředně související s migranty, sdělil končící premiér Andrej Babiš (ANO).

"Mandát bude do 150 vojáků na dobu do 180 dnů, obdobně jako tam již pomáhají Britové a Estonci," uvedl Babiš. Po schválení vládou musí být mandát projednán ve výboru pro obranu Poslanecké sněmovny a ve výboru pro zahraniční věci a bezpečnost v Senátu a následně pak v obou parlamentních komorách. "Naši budou pomáhat polským vojákům s ochranou hranic, ale nebudou plnit úkoly bezprostředně související s migranty," doplnil.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

S nárůstem cen energií pomůže malým a středním podnikatelům nová záruka

S nárůstem cen energií může malým a středním podnikatelům pomoci nová záruka, kterou připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Národní rozvojovou bankou (NRB). V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí MPO Štěpánka Filipová. Výzva byla podle ní zveřejněna v pondělí, příjem žádostí o záruku začne 17. prosince. Maximální výše může být až dva miliony korun.

"S NRB jsme připravili aktualizaci a další rozšíření úspěšného programu Záruka 2015 až 2023, který podporuje malé a střední podniky formou zvýhodněných záruk. Chceme podnikatelům pomoci překlenout toto nelehké období, kdy prudce vzrostly ceny energií, aby mohli i za těchto ztížených podmínek dále pokračovat v podnikatelské činnosti," uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček (ANO).

Bankovní záruka NRB podle ministerstva umožní firmám jednodušeji získat provozní úvěry od komerčních bank na financování pracovního kapitálu, kterým bude muset většina podnikatelů pokrýt skokové nárůsty zálohových plateb v souvislosti s prudce rostoucími cenami energií. Pro poskytnutí záruky musí podnik doložit, že k navýšení záloh na energie došlo po 13. říjnu 2021, a to o více než 100 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy