Fotbalový šampionát se obešel bez dopingu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
3. 8. 2010 16:43
Provedeno bylo více něž 500 testů
Ampule s krevními vzorky sportovců čekají na rozbor ve švýcarské analytické laboratoři v Lausanne, která se specializuje na odhalování dopingu.
Ampule s krevními vzorky sportovců čekají na rozbor ve švýcarské analytické laboratoři v Lausanne, která se specializuje na odhalování dopingu. | Foto: Reuters

Praha - Letošní fotbalový šampionát se obešel bez užívání nepovolených podpůrných látek.

V úterý to oznámila Mezinárodní fotbalová federace FIFA. Všechny antidopingové testy, kterých komise před i během mistrovství provedla přes 500, bylo negativních.

Před turnajem bylo kontrolováno 256 hráčů - po osmi z každé reprezentace. Během samotného šampionátu se po každém zápase testovali z každého týmu dva hráči.

Fotbal si tak nadále zachovává tvář dopingově ´čistého´ sportu. Mistrovství světa se bez zakázaných látek obešlo počtvrté za sebou.

 

Právě se děje

před 14 minutami

EU uvalila sankce na čtyři Rusy kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské činitele kvůli uvěznění opozičníka Alexeje Navalného a potlačování protestů. Je mezi nimi generální prokurátor či hlavní vyšetřovatel.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy