Fotbalový rozhodčí si zahrál poker. Už sedí ve vazbě

Luděk Mádl Luděk Mádl
12. 10. 2012 12:00
Fotbalový rozhodčí Pavel Býma, který ještě loni pískal Gambrinus ligu, byl zadržen policií při razii v jeho penzionu.
Ruce hráče pokeru (ilustrační foto)
Ruce hráče pokeru (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Praha – Fotbalový rozhodčí Pavel Býma, který ještě loni pískal Gambrinus ligu, byl zadržen policií při razii v jeho penzionu Na Košíkárně ve Valašském Meziříčí.

Deník Insider napsal, že mu kvůli podezření z trestného činu, který souvisí s nelegálním provozováním pokerové herny, hrozí až šest let vězení.

"Jedna osoba je obviněna z neoprávněného provozování loterií a podobných sázkových her," citoval Insider Petra Bareše z Okresního státního zastupitelství ve Vsetíně. Ten odmítl výslovně jmenovat, kdo je zmíněnou osobou.

Rána za víc než půl milionu

O přepadovce, kterou v Býmově penzionu provedlo policejní komando, informoval také regionální Valašský deník. Podle toho, jaký paragraf byl ke stíhání Býmy použit, je zjevné, že je podezřelý z nelegálního obohacení většího než půl milionu korun.

U Býmy to není poprvé, co se jeho jméno objevuje v souvislosti s nelegálním hazardem.

Býma má na kontě jeden prvoligový zápas: loni 28. května pískal duel Ostrava-Příbram (0:2). Většinou působil ve druhé lize, v níž odřídil 45 utkání. Ale komise Dagmar Damkové ho před krátkou dobou z profi-soutěží vyškrtla.

Co provedl rozhodčí Býma a jak se objevil v aféře, jejíž stopy vedou do Turecka? Čtěte v placeném deníku Insider (možnost zakoupit jednotlivý článek za 9 Kč, celé vydání, či dlouhodobě předplatit)
 

Právě se děje

před 18 minutami

Čínské úřady: schopnost šíření nového koronaviru posiluje. Na rozdíl od viru SARS je infekční i v inkubační době, která trvá jeden až 14 dní.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy