Fotbalový rozhodčí si zahrál poker. Už sedí ve vazbě

Luděk Mádl Luděk Mádl
12. 10. 2012 12:00
Fotbalový rozhodčí Pavel Býma, který ještě loni pískal Gambrinus ligu, byl zadržen policií při razii v jeho penzionu.
Ruce hráče pokeru (ilustrační foto)
Ruce hráče pokeru (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Praha – Fotbalový rozhodčí Pavel Býma, který ještě loni pískal Gambrinus ligu, byl zadržen policií při razii v jeho penzionu Na Košíkárně ve Valašském Meziříčí.

Deník Insider napsal, že mu kvůli podezření z trestného činu, který souvisí s nelegálním provozováním pokerové herny, hrozí až šest let vězení.

"Jedna osoba je obviněna z neoprávněného provozování loterií a podobných sázkových her," citoval Insider Petra Bareše z Okresního státního zastupitelství ve Vsetíně. Ten odmítl výslovně jmenovat, kdo je zmíněnou osobou.

Rána za víc než půl milionu

O přepadovce, kterou v Býmově penzionu provedlo policejní komando, informoval také regionální Valašský deník. Podle toho, jaký paragraf byl ke stíhání Býmy použit, je zjevné, že je podezřelý z nelegálního obohacení většího než půl milionu korun.

U Býmy to není poprvé, co se jeho jméno objevuje v souvislosti s nelegálním hazardem.

Býma má na kontě jeden prvoligový zápas: loni 28. května pískal duel Ostrava-Příbram (0:2). Většinou působil ve druhé lize, v níž odřídil 45 utkání. Ale komise Dagmar Damkové ho před krátkou dobou z profi-soutěží vyškrtla.

Co provedl rozhodčí Býma a jak se objevil v aféře, jejíž stopy vedou do Turecka? Čtěte v placeném deníku Insider (možnost zakoupit jednotlivý článek za 9 Kč, celé vydání, či dlouhodobě předplatit)
 

Právě se děje

před 44 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy