Fotbalový rozhodčí Košec zemřel. Srazil ho nákladní vlak

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 4. 2013 20:40
Fotbalová asociace ČR potvrdila, že rozhodčí Josef Košec dnes odpoledne zahynul
Josef Košec v aktuálním ligovém ročníku odmával 20 zápasů nejvyšší soutěže
Josef Košec v aktuálním ligovém ročníku odmával 20 zápasů nejvyšší soutěže | Foto: Reuters

Litoměřice - Z prvoligové listiny rozhodčích zmizelo jméno jednoho z asistentů.

Josef Košec zahynul dnes odpoledne při srážce s vlakem. Spekuluje se o tom, že šlo o sebevraždu. Příčinou měly být neshody s manželkou a blížící se rozvod.

"Ano, na trati Dolní Beřkovice-Hněvice došlo dnes ve 13.55 ke srážce jedné osoby a nákladního vlaku ČD Cargo," potvrdil dispečink Českých drah.

"Předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková se spojila s manželkou pana Košce a ta jí smrtelnou nehodu potvrdila. Fotbalová asociace vyjadřuje pozůstalým hlubokou soustrast," řekl deníku Aktuálně.cz Jaroslav Kolář, mluvčí FAČR.

Josef Košec byl předsedou Okresního fotbalového svazu v Litoměřicích. V aktuálním prvoligovém ročníků působil na čáře celkem ve 20 utkáních. Jeho jméno se neobjevilo v žádném větším skandálu, patřil mezi spolehlivé asistenty.

Původně byl v nominaci na sobotní utkání Olomouc-Sparta, na poslední chvíli ho ale nahradil Jiří Jiřík.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy