Fotbalový Liberec slavil šedesátku, v generálce na ligu remizoval s Vratislaví

15. 7. 2018 16:48
Fotbalisté Liberce remizovali v generálce na start nové sezony s polskou Vratislaví 1:1. Za Slovan srovnala jedna z letních posil Slovák Martin Koscelník.
Roman Potočný odehrál celý zápas
Roman Potočný odehrál celý zápas | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Přípravným zápasem s desátým celkem uplynulé sezony polské ligy vyvrcholily dnešní oslavy 60 let od založení libereckého klubu.

Liberec nevstoupil do utkání dobře a v sedmé minutě inkasoval. Mateusz Cholewiak si zaběhl za obranu a prostřelil Hladkého. Slovan pak měl řadu šancí, ale srovnat se mu povedlo až ve 49. minutě, kdy se Koscelník prosadil hlavou.

Liberec po příchodu nového trenéra Zsolta Hornyáka prožil vydařenou přípravu. Z šesti zápasů prohrál jen ten úvodní s druholigovým Varnsdorfem a na soustředění v Rakousku zvítězil ve všech třech duelech navíc bez inkasovaného gólu. Severočeši vstoupí do ligové sezony domácím soubojem s Karvinou.

V Liberci dnes vyvrcholily oslavy 60 let klubu. Fanoušci si mohli prohlédnout zázemí stadionu a před přípravným utkáním s Vratislaví se jim v exhibičním duelu představily výběry složené ze všech tří mistrovských týmů Slovanu z let 2002, 2006 a 2012. Nechyběli ani tehdejší trenéři Ladislav Škorpil, Vítězslav Lavička a Jaroslav Šilhavý.

Slovan Liberec - Slask Vratislav 1:1 (0:1)

Branky: 49. Koscelník - 7. Cholewiak.

Sestava Liberce: Hladký - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Breite - Malinský (73. Nešický), Pešek (46. Oscar), Ševčík, Potočný - Mashike Sukisa (66. Pázler). Trenér: Hornyák.