Fotbalový idol omylem ukázal nahou přítelkyni. Aspoň svět ví, jak je skvělá, řekl

Sport Sport
28. 3. 2023 15:28
Německý fotbalový mistr světa Andreas Brehme se postaral o pořádné pobavení. Střelec vítězného gólu z finále šampionátu v roce 1990 totiž omylem ukázal při nahrávání videovzkazu svou nahou přítelkyni Susanne Schaeferovou.
Andreas Brehme v roce 1990 s trofejí, kterou Německo získalo i díky jeho rozhodujícímu gólu ve finále proti Argentině
Andreas Brehme v roce 1990 s trofejí, kterou Německo získalo i díky jeho rozhodujícímu gólu ve finále proti Argentině | Foto: Profimedia

Brehme je díky penaltě, kterou před 33 lety rozhodl pět minut před koncem finále mistrovství světa proti Argentině, v Německu pořád národním hrdinou.

A stejně jako řada jiných bývalých sportovců občas vyhoví prosbám, aby poslal fanouškům osobní vzkaz k narozeninám či podobným událostem.

Když jeden takový vzkaz někdejší skvělý obránce nahrával přes aplikaci WhatsApp, vyrušil ho hluk. Brehme se podíval přes pravé rameno a zjistil, že do místnosti vstoupila jeho neoděná přítelkyně.

Displej telefonu ale jeho pohyb kopíroval a Brehme tlačítko, jímž se zároveň nahrává i odesílá, pustil příliš pozdě a video nezadržitelně putovalo do světa. 

"Zjistili jsme to, až když nám volalo čím dál víc přátel. Nemám tušení, proč se to objevilo zrovna teď. Někdo to musel zveřejnit, tehdy jsem si ani neuvědomil, že jsem to poslal," citoval dvaašedesátiletého Brehmeho německý deník Bild.

Video, na které se můžete podívat zde, totiž bylo nahráno už dřív. "To bylo loni v létě na dovolené u Gardského jezera," vybavila si Schaeferová.

Z toho, že ji během pár hodin viděly neoděnou miliony lidí, si těžkou hlavu nedělala. "Vždyť o co jde? Podobně mě může někdo vidět, když se převlékám na pláži. Nebo v sauně. Smějeme se tomu a já škádlím Andyho, že je můj expert na sociální sítě," brala všechno s humorem šestapadesátiletá Schaeferová.

A někdejší obránce Bayernu Mnichov a Interu Milán si nakonec u své milé šplhl. "Aspoň teď celý svět ví, jak skvělou ženu mám," složil jí kompliment.

Přesto dvojnásobný mistr Německa a šampion Itálie dodal: "Nemělo se to stát, ale můžu se smát jen sám sobě. Příště nechám Susanne, ať to natočí."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy