Fotbalovou devatenáctku povede vicemistr Evropy Suchopárek

ČTK ČTK
14. 5. 2016 14:28
Českou fotbalovou reprezentaci do devatenácti let nově povede vicemistr Evropy z roku 1996 Jan Suchopárek.
Jan Suchopárek
Jan Suchopárek | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Vicemistr Evropy z roku 1996 Jan Suchopárek byl jmenován novým trenérem fotbalové reprezentace do 19 let. Ve funkci nahradí Pavla Maluru, se kterým v týdnu ukončil spolupráci výkonný výbor FAČR spolu s dalšími mládežnickými trenéry Pavlem Hoftychem a Alešem Čvančarou. Na jejich místo by měl přijít dosavadní kouč Brna Václav Kotal, jednání ale stále probíhají.

Suchopárek dosud působil jako asistent v Dukle

Dosud se u mládežnických kategorií střídaly dvojice trenérů, nyní asociace mění koncepci a každou kategorii bude mít na starosti jediný kouč. "Změny jsou součástí zkvalitnění a částečné transformace trenérského týmu v mládežnických kategoriích. Chci poděkovat kolegům za práci, kterou u reprezentačních výběrů odvedli, ale je právem vedoucího obsadit trenérské posty lidmi, kterým důvěřuje," vysvětlil vedoucí Úseku talentované mládeže na FAČR Michal Prokeš.

Šestačtyřicetiletý Suchopárek dosud působil především jako asistent. Pomáhal u reprezentační jednadvacítky či Luboši Kozlovi v Dukle, kde jeho trenérské praktiky poznal právě Prokeš. "Jana Suchopárka jsem mohl sledovat při každodenní práci v klubu v Dukle a věděl jsem i o jeho přínosu u jedenadvacítky," vysvětlil Prokeš.

"Moc se na novou roli těším, i když jsem tou nabídkou byl trochu překvapen. Myslím, že předchozí trenéři odvedli velmi dobrou práci, tým má zdravé jádro a věřím, že i díky tomu s ním bude práce úspěšná," dodal Suchopárek.

Prokeš se nyní snaží dotáhnout i příchod ostříleného trenéra Kotala, který v této sezoně dovedl Brno k překvapivému šestému místu v lize. "V případě Václava Kotala je hlavním cílem přivést hodně zkušeného trenéra, za kterým je spousta práce a který dokázal vždy dosáhnout dobrých výsledků i se slabšími týmy. Zároveň doufám ve zlepšení komunikace a spolupráce s kluby," dodal Prokeš. Stále také hledá třetího trenéra k mládeži. Jeho jméno by mělo být oznámeno v příštích týdnech.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy