Fotbalové zmrtvýchvstání:Mali v závěru vyrovnalo 4 góly

jar
10. 1. 2010 22:15

Praha - Přestože fotbalisté Angoly před vlastním publikem ještě v 79. minutě vedli nad Mali 4:0, z vítězství se v úvodním zápase Poháru národů neradovali.

Zasloužili se o to dva nejlepší hráči soupeře, kteří nastupují ve španělské Primeře División.

Seydou Keita z FC Barcelona dvě branky vstřelil, Frederik Kanouté se trefil jednou a na dalších dvou gólech se podílel. Vyrovnávací gól vstřelil v páté minutě nastavení Yatabaré.

Před padesátitisícovou návštěvou se domácí tým dostal do vedení ve 36. minutě zásluhou Flávia, který ještě do poločasu skóre navýšil.

A když v závěrečné půlhodině proměnil pokutový kop domácí Gilberto a po něm se z penalty nemýlil ani Manucho, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Jenže Mali v závěru vsadilo vše na risk, který se mu plně vyplatil.

Oba týmy se ve skupině A utkají ještě s účastníkem MS Alžírskem a Malawi.

Šampionát byl dosud zastíněn pátečním útokem separatistů na autobus Toga, po kterém zahynuli tři členové týmu a další dva byli postřeleni. I když ostatní členové týmu chtěli uctít památku mrtvých setrváním v turnaji, na příkaz vlády se rozhodli šampionát opustit.

Výsledek:

Skupina A:
Angola - Mali 4:4 (2:0)
Branky:
36. a 42. Flávio, 66. Gilberto z pen., 74. Manucho z pen. - 79. a 90.+3 Keita, 87. Kanouté, 90.+5 Yatabaré.

před 22 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.