Fotbalové Teplice po Radovi převzal Lukáš Přerost

ČTK ČTK
30. 5. 2012 14:49
Novým koučem fotbalových Teplic je Lukáš Přerost
Foto: Eduard Erben

Teplice - Novým trenérem fotbalistů Teplic bude Lukáš Přerost. Vedení klubu to oznámilo dnes na tiskové konferenci. Přerost v Teplicích působí prakticky po celou trenérskou kariéru; od mládeže a rezervy se dostal k ligovému mužstvu, u nějž pracoval jako asistent předchozích koučů Jiřího Plíška a Petra Rady.

Přerost se ligového týmu ujímá v 34 letech, což z něj dělá aktuálně nejmladšího kouče v lize.

Vedení Teplic o něm nepochybuje, podle funkcionářů byl nejvhodnějším řešením. "Lukáš byl jediná alternativa od momentu, kdy Petr Rada odešel do Slavie, dokonce ho sám doporučil," řekl novinářům ředitel klubu František Hrdlička.

Přerost se prý hodí do koncepce klubu, který sází čím dál víc na odchovance. Sám totiž v Teplicích vyrostl a v klubu působí od doby, kdy kvůli zranění musel skončit s aktivním fotbalem. Důvěrná znalost prostředí má ale i další stránku.

Jeho otec Jaroslav dlouho působil ve vedení místních skláren a stále je členem představenstva klubu. Na spekulace o údajné protekci je prý novopečený kouč zvyklý. "S tím se bohužel setkávám už tak patnáct let, není to pro mě nic nového. Budu muset lidem dokázat, že to není pravda," odpověděl Přerost na dotaz ČTK.

Prací chce navázat hlavně na nastolený trend a zapracovávat mladé hráče. Z dosavadních teplických trenérů mu prý nejvíce dal poslední rok strávený s Radou.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy