Aktualizováno 7. 2. 2015 23:05
Výsledky sobotních přípravných fotbalových zápasů.
Milan Petržela vstřelil proti Suwonu dvě branky
Milan Petržela vstřelil proti Suwonu dvě branky | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Plzně zahájili herní soustředění ve Španělsku výhrou 2:0 nad korejským vicemistrem Suwonem. Obě branky v Málaze vstřelil záložník Milan Petržela.

"Musím mužstvo pochválit, protože podalo dobrý týmový výkon a odvedlo dobrou práci proti zdatnému soupeři, který má v Asii velké jméno a velký zvuk," řekl pro plzeňské internetové stránky trenér Miroslav Koubek.

"Každé vítězství potěší, jako trenéra mě ale zajímá způsob, jakým jsme ho dosáhli. Ten se dá hodnotit pochvalně a ve spojení s výsledkem nám dodává energii do další práce," doplnil kouč lídra ligové tabulky.

Už ve druhé minutě mohl otevřít skóre Stanislav Tecl, který na hrotu útoku zastoupil lehce zraněného Aidina Mahmutoviče, ale po sólovém úniku nepřekonal korejského brankáře. V 26. minutě už se Viktoria prosadila, když povedenou akci zblízka zakončil Petržela. Před koncem poločasu plzeňského brankáře Matúše Kozáčika uchránilo od vyrovnání břevno.

Deset minut po změně stran Petržela skóroval znovu, tentokrát se po brejku prosadil povedenou střelou do horního růžku. Západočeši přes několik slibných šancí další góly nepřidali.

"Ten druhý gól byl hezký, ta střela mi sedla. Nicméně mám radost z každého gólu a nevadí mi, jestli míč pouze doklepnu do prázdné brány. Jsem rád, že mi to tam dneska padalo," usmál se Petržela.

Plzeň se v úterý představí proti Dynamu Kyjev a herní kemp ve Španělsku zakončí za týden proti Krasnodaru.

Boleslav prohrála s Kodaní

Fotbalisté Mladé Boleslavi zakončili přípravný turnaj Atlantic Cup v portugalském Algarve prohrou 2:4 s FC Kodaň, přestože se už v šesté minutě dostali do vedení. Jablonec tamtéž remizoval s lídrem dánské ligy Midtjyllandem 1:1.

Mladá Boleslav proti druhému celku dánské nejvyšší soutěže brzy otevřela skóre zásluhou Magerovy hlavičky po rohu, ale hned za dvě minuty vyrovnal Augustinsson. Po půlhodině hry se pak dvakrát během tří minut prosadili Toutouh a Amankwaa, kteří využili nedůsledností v mladoboleslavské obraně. V 62. minutě přidal čtvrtou branku dánského vicemistra Cornelius, poté už jenom snížil z přímého kopu Skalák.

Svěřenci Karla Jarolíma nenavázali na úterní triumf 1:0 nad lídrem dánské ligy Midtjyllandem. Už před týdnem Boleslav na turnaji nestačila na jiný celek z Kodaně Bröndby (0:2).

Jablonec remizoval, Teplice vyhrály

Jablonec s Midtjyllandem remizoval 1:1 a zakončil turnaj v Portugalsku s vyrovnanou bilancí jedné výhry, porážky a nerozhodného výsledku. Třetí tým české ligy poslal do vedení po půlhodině přesnou střelou k tyči Kopic, hned za sedm minut ale srovnal Igboun.

Teplice ani v závěrečném třetím utkání na Kypru neprohrály. Severočeši porazili rumunský tým Concordia Chiajna 1:0 brankou Takácse z 52. minuty a vracejí se s bilancí dvou výher a jedné remízy.

Bez porážky zakončila soustředění v Turecku také Ostrava, která zdolala Dunajskou Stredu 1:0. O triumfu nad slovenským soupeřem rozhodl v 68. minutě Frydrych. Baník ze čtyř utkání v Antalyi třikrát vyhrál a jednou remizoval.

Výhry si připsaly i Jihlava, Brno a Hradec Králové, naopak vedle Mladé Boleslavi utrpěli porážku už jen Bohemians 1905, kteří podlehli Šeriffu Tiraspol 0:1.

Přípravné fotbalové zápasy:

Baumit Jablonec - FC Midtjylland 1:1 (1:1)
Branky: 30. Kopic - 37. Igboun.
Sestava Jablonce: Špit - Romera, Beneš, Pernica, Rossi (46. Masopust) - Hübschman (46. Moulis), Greguš - Kopic, Mingazov (46. M. Pospíšil), Crnkič (46. M. Kysela) - Martin Doležal I (46. Šabala, 74. Čížek). Trenér: Šilhavý.

Vysočina Jihlava - FC Botosani (Rum.) 1:0 (0:0)
Branka: 61. J. Krejčí.
Sestava Jihlavy: Hanuš - Marek, Tlustý, J. Krejčí, Hybš - Štěpánek, Kučera - Kliment (70. Harba), Šulek, Vaculík - Mešanovič (80. Marcin). Trenér: Klusáček.

Bohemians Praha 1905 - Šeriff Tiraspol 0:1 (0:0)
Branka: 71. Ricardinho.
Sestava Bohemians: Zlámal - Pauschek (46. Cicman), Šmíd, Gajič, Šírl (46. Kalina) - Bartek (74. Žaloudek), Jindřišek, J. Rada (46. Nerad, 71. M. Jarolím), Moravec (46. Mosquera) - Bratanovič - Lietava (66. Mikuš). Trenér: Pivarník.

Zbrojovka Brno - Černomorec Oděsa 1:0 (0:0)
Branka: 74. R. Buchta.
Sestava Brna: Hladký (46. Melichárek) - Jugas, Košťál, Keresteš - Pašek, Zavadil, R. Buchta (85. P. Buchta), Sýkora - Vávra (75. Malík), Čtvrtníček (82. Klán), Slančík (55. Zoubele). Trenér: Kotal.

Graffin Vlašim - FC Hradec Králové 3:5 (2:2)
Branky: 9. Barák, 44. Gebert, 53. Hejný - 16. P. Dvořák, 31. vlastní, 56. Štípek, 60. Zorvan, 65. Tito.
Sestava Hradce: Kuciak - Holeš, Rolko (56. P. Mareš), Nosek, Plašil - P. Černý (56. Zorvan), Štípek (56. Tito), Trubač (56. Janoušek), Čermák (56. Vaněček), Malinský - P. Dvořák. Trenéři: Barborík a Pilný.

Viktoria Plzeň - Suwon 2:0 (1:0)
Branky: 26. a 55. Petržela.
Sestava Plzně: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (71. Kovařík) - Vaněk, Hořava (46. Hrošovský) - Petržela (71. Rajtoral), D. Kolář (71. Chramosta), Pilař - Tecl (46. Holenda). Trenér: M. Koubek.

Baník Ostrava - Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Branka: 68. Frydrych.
Sestava Ostravy: Pavlenka - Štěpán (46. Sukup), Frydrych, Kouřil, Lučič - Šichor (46. Mišák), Mensah (70. Jirásek), Foltyn - De Azevedo (60. Sivrič), Baroš (60. Narh), Holzer (46. Kukec). Trenér: Frňka.

FK Mladá Boleslav - FC Kodaň 2:4 (1:3)
Branky: 6. Magera, 64. Skalák - 8. Augustinsson, 31. Toutouh, 34. Amankwaa, 62. Cornelius.
Sestava M. Boleslavi: I. poločas: Hruška - J. Kysela, Hůlka, Koch, Bořil - Kúdela, Vacek - Ďuriš, Magera, Končal - Wágner. II. poločas: Hruška - J. Kysela, Navrátil (89. Pajer), Koch, Thalamy - Šisler, Ščuk - Zahustel, Skalák, Štohanzl - Subbotin. Trenér: K. Jarolím.

FK Teplice - Concordia Chiajna (Rum.) 1:0 (0:0)
Branka: 52. Takács.
Sestava Teplic: Grigar - Hora (80. Vondrášek), Lüftner (46. Hošek), Jablonský, Krob (46. Timov) - Ljevakovič, Takács - Balázs (60. Mozol), Vachoušek (80. Táborský), Nivaldo (85. Salami) - Potočný (60. Stratil). Trenér: Ščasný.