Fotbalová Sparta v minulé sezoně prodělala 144 milionů korun

ČTK ČTK
5. 1. 2015 9:09
Fotbalová Sparta v minulé sezoně skončila podle magazínu Euro ve ztrátě 144 milionů korun.
Majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský musí za minulou sezonu "smáznout" další dluh svého kubu.
Majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský musí za minulou sezonu "smáznout" další dluh svého kubu. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalová Sparta v minulé sezoně skončila podle magazínu Euro ve ztrátě 144 milionů korun. Pro letenský klub je to přesto nejlepší výsledek hospodaření za poslední tři roky, když v sezoně 2012/2013 skončil v minusu 190 milionů a předtím vykázal rekordní ztrátu 240 milionů.

"Souvisí to s tím, že jsme upřednostnili sportovní hledisko před ekonomickým," řekl člen představenstva Sparty Jakub Otava na dnešní tiskové konferenci k zahájení zimní přípravy. "A vzhledem k tomu, že jsme v minulé sezoně nehráli evropské poháry, tak ta ztráta v porovnání s minulými roky není tak velká," dodal.

Sparta, která o výsledcích informovala v pozvánce na valnou hromadu, neskončila od příchodu majitele Daniela Křetínského do klubu v roce 2004 v záporných číslech jen jednou. V plusu byla pouze v první sezoně, celková ztráta za všechna období už překročila jednu miliardu.

Právě kvůli dlouhodobé ztrátě se začala hospodařením českého mistra zabývat i Evropská fotbalová unie UEFA. Podle prohlášení letenského klubu však nejde o nic závažného. "Je to součást administrativního procesu v rámci finančního fair play. Musíme jen doložit určité dokumenty, které jsou v pořádku," prohlásil Otava.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy