reklama
 
 

Fotbalová Sparta v minulé sezoně prodělala 144 milionů korun

5. 1. 2015 9:09
Fotbalová Sparta v minulé sezoně skončila podle magazínu Euro ve ztrátě 144 milionů korun.

Praha - Fotbalová Sparta v minulé sezoně skončila podle magazínu Euro ve ztrátě 144 milionů korun. Pro letenský klub je to přesto nejlepší výsledek hospodaření za poslední tři roky, když v sezoně 2012/2013 skončil v minusu 190 milionů a předtím vykázal rekordní ztrátu 240 milionů.

"Souvisí to s tím, že jsme upřednostnili sportovní hledisko před ekonomickým," řekl člen představenstva Sparty Jakub Otava na dnešní tiskové konferenci k zahájení zimní přípravy. "A vzhledem k tomu, že jsme v minulé sezoně nehráli evropské poháry, tak ta ztráta v porovnání s minulými roky není tak velká," dodal.

Sparta, která o výsledcích informovala v pozvánce na valnou hromadu, neskončila od příchodu majitele Daniela Křetínského do klubu v roce 2004 v záporných číslech jen jednou. V plusu byla pouze v první sezoně, celková ztráta za všechna období už překročila jednu miliardu.

Právě kvůli dlouhodobé ztrátě se začala hospodařením českého mistra zabývat i Evropská fotbalová unie UEFA. Podle prohlášení letenského klubu však nejde o nic závažného. "Je to součást administrativního procesu v rámci finančního fair play. Musíme jen doložit určité dokumenty, které jsou v pořádku," prohlásil Otava.

autor: ČTK | 5. 1. 2015 9:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama