Fotbalová Sparta v minulé sezoně prodělala 144 milionů korun

ČTK ČTK
5. 1. 2015 9:09
Fotbalová Sparta v minulé sezoně skončila podle magazínu Euro ve ztrátě 144 milionů korun.
Majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský musí za minulou sezonu "smáznout" další dluh svého kubu.
Majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský musí za minulou sezonu "smáznout" další dluh svého kubu. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalová Sparta v minulé sezoně skončila podle magazínu Euro ve ztrátě 144 milionů korun. Pro letenský klub je to přesto nejlepší výsledek hospodaření za poslední tři roky, když v sezoně 2012/2013 skončil v minusu 190 milionů a předtím vykázal rekordní ztrátu 240 milionů.

"Souvisí to s tím, že jsme upřednostnili sportovní hledisko před ekonomickým," řekl člen představenstva Sparty Jakub Otava na dnešní tiskové konferenci k zahájení zimní přípravy. "A vzhledem k tomu, že jsme v minulé sezoně nehráli evropské poháry, tak ta ztráta v porovnání s minulými roky není tak velká," dodal.

Sparta, která o výsledcích informovala v pozvánce na valnou hromadu, neskončila od příchodu majitele Daniela Křetínského do klubu v roce 2004 v záporných číslech jen jednou. V plusu byla pouze v první sezoně, celková ztráta za všechna období už překročila jednu miliardu.

Právě kvůli dlouhodobé ztrátě se začala hospodařením českého mistra zabývat i Evropská fotbalová unie UEFA. Podle prohlášení letenského klubu však nejde o nic závažného. "Je to součást administrativního procesu v rámci finančního fair play. Musíme jen doložit určité dokumenty, které jsou v pořádku," prohlásil Otava.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.

Další zprávy