Fotbalová sedmnáctka v kvalifikaci ME prohrála s Anglií 0:1

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 3. 2014 19:00
Čeští fotbalisté do 17 let vstoupili do závěrečné části kvalifikace o postup na mistrovství Evropy prohrou 0:1 s Anglií.
Fotbalisté do 17 let (ilustrační foto)
Fotbalisté do 17 let (ilustrační foto) | Foto: web ČMFS

Uherské Hradiště - Čeští fotbalisté do 17 let vstoupili do závěrečné části kvalifikace o postup na mistrovství Evropy prohrou 0:1 s Anglií. Jedinou branku dnešního zápasu v Uherském Hradišti vstřelil v 53. minutě Solanke.

Další zápas čeká výběr trenéra Aleše Čvančary v pátek, kdy nastoupí proti loňským finalistům z Itálie, kvalifikaci pak český tým zakončí pondělním duelem s Albánií. Na šampionát, který v květnu přivítá Malta, postoupí pouze vítěz skupiny.

Výsledky:

Uherské Hradiště: Česko - Anglie 0:1 (0:0)

Branka: 53. Solanke.
Sestava Česka: Záleský - Žárský, Štěpánek, Teršl, Chlumecký - Twardek (41. Mihálik), Januška, Macek, Trubač - Černý, Klíma.

Zlín: Itálie - Albánie 2:1 (1:1)

Tabulka:

1. Itálie 1 1 0 0 2:1 3
2. Anglie 1 1 0 0 1:0 3
3. Albánie 1 0 0 1 1:2 0
4. Česko 1 0 0 1 0:1 0
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy