Čtyři kusy, sud piva a desítky klobás. V Hýskově to zase žije, hlavně díky fotbalu

Sport Sport - za podpory: Gambrinus Kopeme za fotbal logo
27. 9. 2020 8:42
Podívejte se na další díl seriálu Fotbalová republika, který tentokrát zachytil restart fotbalového života ve středočeském Hýskově.
Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově | Video: Sport

Také na fotbalisty Hýskova, který hraje v berounském okrese třetí třídu, tvrdě dopadla jarní fáze celosvětové pandemie koronaviru. I v této obci stejně jako v mnohých jiných na dlouhé měsíce ustaly veškeré sportovní aktivity včetně fotbalu.

"V době koronavirové v Hýskově nežilo vůbec nic," přiznává starostka Ivana Týlová, podle které je právě místní fotbalový celek jedním z hlavním hybatelů života v obci. "Klub se organizačně podílí na spoustě akcí i jiných, než je fotbal. Lidi sem rádi chodí a odehrává se tu veškerá kultura a veškeré sportovní dění," vysvětluje Týlová.

Na konci srpna se ale domácí příznivci fotbalu přece jen dočkali, Hýskov po desetiměsíční abstinenci přivítal v prvním ostrém domácím zápase po nucené koronavirové pauze Osek.

V utkání se přitom Hýskov mohl inspirovat i hrou čerstvě korunovaného šampiona Ligy mistrů Bayernu Mnichov. I díky projektu Kopeme za fotbal se celý tým minulý rok podíval na zápas mnichovského velkoklubu v bundeslize. "Výborný zájezd, musím říct, že vidět naživo Bayern byl velký zážitek," přiznal domácí kouč Jan Prošek

A k radosti fanoušků, kteří se navzdory počasí sešli v hojném počtu, nakonec dokázal Hýskov zvítězit. A to i přesto, že v poločase vedl jen o jediný gól. "Líbí se mi to, ale (už o poločase) jsme měli vést 5:1. Já z toho asi dostanu za chvíli infarkt, nedali jsme strašné šance," přiznal domácí trenér v poločasovém rozhovoru.

K volání sanity ale nakonec nedošlo, dílem proto, že Hýskov nakonec zvítězil 4:1, a také proto, že červená karta ze závěru zápasu nakonec nepřinesla vážnější zranění.

Jak si Hýskovští při domácí premiéře v soutěži vedli, se můžete podívat v dalším díle seriálu Fotbalová republika, který najdete v záhlaví tohoto článku. Již odvysílané díly pořadu najdete zde.

Podívejte se na předchozí díl pořadu Fotbalová republika, tentokrát z Břidličné, kde otevíral sezonu Real Top Praha.

Fotbalová republika, díl druhý: Břidličná otevírá sezonu | Video: Aktuálně.cz