0:0
Česko
62. Hamšík
53. Krmenčík (Dočkal), 75. Schick (Dočkal)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání Ligy národů mezi Slovenskem a Českem. Výkop je na trnavském stadionu naplánován na sobotu, 15:00.

Trenér Jaroslav Šilhavý pro své první utkání na lavičce reprezentace postavil tuto jedenáctku.

Základní sestava Slovenska: Dúbravka - Pekarík, Škriniar, Škrtel, Hubočan - Lobotka, Hamšík - Kucka, Duda, Mak - Nemec.

1

Utkání začalo.

1

Slovensko začalo opatrnou rozehrávkou mezi Škriniarem a Škrtelem.

2

Přihrávka z levé strany na Hamšíka propadla až k českému brankáři Vaclíkovi.

3

Češi se po levé straně propracovali na útočnou polovinu, ale Zmrhal fauloval, a tak o míč opět přišli.

4

Opět kombinace slovenského týmu přes středovou řadu, ale český tým dostatečně presuje, a tak míč opět doputoval k Vaclíkovi.

6

Kombinace po levé straně opět skončila útočným faulem Zmrhala. K míči se dostává Hlubočan.

7

Tak a teď to slovenský tým zkouší po pravé straně, ale i tahle je pro něj zavřená.

8

Slováci tvoří hru, zatímco Češi jsou v úvodních minutích velmi pasivní.

9

Kadeřábkův prudký centr z pravé strany Škriniar odvrátil na roh.

10

Česko neproměnilo stoprocentní šanci! Po rohu pálil tvrdě Pavelka a Dúbravka vyrazil míč na tyč. Souček mohl skákající balon dorazit do prázdné branky, ale mířil nad.

12

Dlouhý nákop odvrátil Čelůstka.

13

Hamšíkův prudký centr z levé strany do vápna odvrátil na roh Gebre Selassie.

13

Rohový kop na bližší tyč odvrátila česká obrana ven z vápna a Slováky následně zastavil ofsajd jejich kapitána.

15

Centr propadl až k Dúbravkovi, který ho bez potíží sebral a znovu rozehraje.

18

Roh pro českou reprezentaci.

19

A teď se po pravé straně drali do šance Slováci a česká reprezentace odvrátila na roh.

20

Po rohovém kopu se musel Vaclík vytáhnout s bleskovým zákrokem a vyrazil míč před sebe.

21

Krmenčík dotíral na Škrtela tak důrazně, až mu rozhodčí odpískal faul.

22

Zmrhalova přihrávka z levé strany nenašla ve vápně cíl a následně Dočkal odvrátil míč před Dudou.

23

Dočkal se teď obořil na rozhodčího a za svůj nesportovní projev dostává žlutou kartu.

24

Vpřed se dral Nemec po dobrém centru, ale obrana ho včas dostoupila a šance vyzněla do prázdna.

26

Hamšík si sbíhá hodně do hloubi pole pro míč a rozehrávku bere na slovenské straně na sebe.

27

Nemec tvrdě trefil Gebre Selassieho a míč si berou Češi.

28

Hlubočan udeřil loktem Kadeřábka do hlavy a český krajní obránce se dost těžce zvedá ze hřiště.

29

Lékaři si jej nakonec vzali za postranní čáru a mají ho v péči. Centr do vápna mezitím Slováci odvrátili.

29

Krmenčík po letmém kontaktu se Škrtelem upadl a rozhodčí zapískal faul, což se divákům na stadionu rozhodně nelíbilo. Standardku rozehraje Dočkal.

30

Dočkal vyslal přesný centr, ale v souboji ve vápně uspěl Škriniar a odvrátil míč mimo nebezpečí.

31

Nepřesný centr na Krmenčíka skončil v zámezí, k míči se berou Slováci.

34

Krmenčík se vztekal po dalším kontaktu se Škrtelem u rohového praporku. Zdá se, že slovenský obránce zasáhl českého útočníka na zemi kolenem.

35

Krmenčík se drží po zásahu od Škrtela za hlavu a rozhodčí slovenskému kapitánovi hodně ostře domlouvá. Škrtel hraje už se žlutou kartou.

36

Souček fauloval ve vápně a po tomto útočném faulu končí útočné snahy českého týmu.

37

Češi v posledních minutách vyrovnali hru a Slovensko už není zdaleka tolik dominantní.

38

Škriniar a Škrtel teď kombinují na vlastní polovině a to se domácím fanouškům rozhodně nelíbí.

38

Souček vidí žlutou kartu za faul na Lobotku ve středu hřiště.

39

Dlouhý míč má v rukou Vaclík.

40

Po pravé straně kombinovali Kucka a Pekarík, jenže centr druhého jmenovaného do vápna bez potíží odvrátil Čelůstka.

41

Dúbravka, Škrtel, Škriniar a Lobotka. Tato čtveřice ze slovenského týmu má míč bezesporu na kopačkách nejčastěji.

42

Nemec v záklonu hlavičkoval k Vaclíkovi, který neměl velké potíže míč ukrýt do rukavic.

43

Na pravé straně se Češi neprosadili a slovenská reprezentace je vytlačila až do autu.

44

Škriniar špatně rozehrál a vpřed spěchal Souček, který ale mířil v přečíslení hodně mimo.

44

Duda si na Pavelkovi vybojoval faul a domácí hráči budou zahrávat zajímavou standardku těsně před koncem poločasu.

45

Kucka pálil ze střední vzdálenosti a jeho dělová rána mířila nad.

45

Dočkal si podržel míč a Kucka ho podsekl jako vánoční stromeček. Sudí zapískal, ale kartu nepřidal.

45+1

Kadeřábek dlouhý centr nezpracoval a vpřed utíkali zase slovenští hráči, ale nepřesný centr Kucky je poslední akcí prvního poločasu.

45+1

Konec poločasu.

První poločas branku nepřinesl. Rozhodně nejblíž jí byl Souček, ale před prázdnou brankou poslal míč z voleje nad.

46

Druhý poločas začal.

48

Hamšík si řekl o míč za obranu, ale Lobotkův pas nebyl úplně přesný. Vaclík bude pokračovat odkopem od brány.

50

Hamšík stáhl na trávník Vydru, míč putuje na české kopačky.

51

Kadeřábek našel centrem Vydru, který v tísni chtěl ještě píchnout míč pro Krmenčíka, ale tam byl připravený Škriniar.

52

Nádherný míč našel naběhnutého Saba, který přihrál Dudovi a ten těsně minul z parádní střely.

53

Česko dává gól. Dočkal potvrdil, že je nejlepším nahravačem MLS, kolmicí vyslal mezi obránce Michaela Krmenčíka, který ustál souboj a tváří v tvář překonal Dúbravku střelou po zemi.

54

Ze hry jde dolů Kucka, místo něho se na hřišti představí Weiss.

56

Obrovská šance Slovenska! Nádhernou kombinaci po ose Weiss, Hamšík, Lobotka zakončil Mak úplně mimo. Přitom byl před Vaclíkem v ideální pozici úplně sám.

57

Čelůstka míč na hřišti neudržel, budou hrát Slováci.

58

Nemcův centr srazil na roh Brabec.

59

Krátký roh hlavičkoval na bližší tyč Hamšík, ale branku o docela velký kus minul.

60

Vaclík bleskově rozehrál na Gebre Selassieho, který chtěl vyslat vpřed Brabce, ale nebyl přesný.

61

Slovenskou akci zastavil těsný ofsajd.

62

Slovensko dává gól. Nemec se dostal po rohu k hlavičce a Vaclík skvělým zákrokem vyrazil míč. Jenže přímo před Marka Hamšíka, který s chutí zakončil do odkryté brány.

63

Ze hry kvůli zdravotním komplikacím odstupuje Kadeřábek a nahrazuje ho Novák.

64

Dočkalův roh hlavičkoval Krmenčík z dobré pozice nad branku.

65

Zmrhal se lacině dostal k míči a z levé strany rozvlnil síť branky, jenže jen z vnějšku.

69

Po pravé straně se dostal do vápna Lobotka, ale neodcentroval podle svých představ a česká obrana odvrací.

73

Ze hry odchází střelec české branky Krmenčík a nahrazuje ho Schick.

74

Dočkal poslal velmi nízký centr na bližší tyč, který Čelůstka jen poslal slabě do zámezí. Odkop si vezme na starost Dúbravka.

75

Weiss technicky dokázal obelstít Gebre Selassieho a český obránce ho musel zastavit jedině za cenu faulu.

76

Česko dává gól. Schick nejdřív přetáhl míč pro Dočkala, ale ten vrátil míč dokonalým centrem do vápna a Patrik Schick po dvou minutách na hřišti hlavou skŕoval střelou na bližší tyč.

78

Škrtel zasáhl Schicka do hlavy a Weiss sportovně odehrál do zámezí.

79

Weissovu střelu dokázal Vaclík dobře najít a chvíli hru pozdrží.

80

Nemcův kolmý míč za obranu stíhal Mak, ale brankář Sevilly Vaclík rychle vyběhl a míč skryl.

80

Slováci potřetí střídají. Hlubočana střídá Hancko.

81

Standardní situace pro Česko. Dočkalův centr dokázali útočící hráči usměrnit na Dúbravku, ale ten neměl potíž míč vzít ze vzduchu a urychleně rozehrát.

82

Dočkal zastavil na straně Weisse a rozhodčí musel zapískat faul.

83

Škriniar zrasoval nejdřív Součka a pak Nováka. Pochopitelně musí vidět také žlutou kartu.

84

Vydra si navedl míč na střelu a prudce vypálil míč po zemi. Dúbravka jeho pokus vytáhl na tyč. Češi si kopnou roh.

85

Obrovská gólovka pro český tým. Potvrdit vedení mohl Pavelka, ke kterému se v malém vápně odrazil míč. Jenže neprocpal míč za brankáře, možná ve hře byla i ruka bránícího slovenského obránce.

86

Další šance, tentokrát před Vaclíkem. Po centru do vápna Škrtel hlavičkoval do bránícího Čelůstky.

87

Nepřesný centr sebral ze vzduchu Vaclík.

88

Vydra zasáhl Škrtela do obličeje, takže slovenští hráči budou mít míč opět v moci.

88

Vydra chtěl prodloužit míč na Schicka, ale slovenští obránci odvrátili do zámezí.

89

Vydra po velmi dobrém výkonu opouští hřiště, nahradí ho Jankto.

90

Hancko založil slovenskou akci po levé straně, ale tudy cesta nevedla. K míči se dostali Češi.

90

Dočkalova nepřesná přihrávka měla mířit na Schicka. Zatím rozhodčí nastavili čtyři minuty.

90+2

Češi chvíli kombinovali na levé straně, ale centr do vápna Schicka nenašel. Nicméně hosté našetřili alespoň nějaké vteřiny navíc.

90+3

Hamšíkův prudký centr do vápna těsně před Lobotkou odvrátil na roh Novák.

90+4

Hancko po rohu hlavičkoval, ale míč líznul ještě Lobotku a Vaclík tak bude odkopávat.

90+4

Nemec vybojoval pro Slovensko poslední standardku. Není to v úplně ideální pozici. Nicméně do vápně spěchá i Dúbravka.

90+5

Čelůstka bez větších potíží dokázal zvládnout souboj s Dúbravkou a rozhodčí ukončuje zápas.

90+5

Konec zápasu.

Česko zvítězilo ve druhém zápase v Lize národů v Trnavě 2:1. Všechno zajímavé se odehrálo ve druhém poločase. Krátce po pauze se prosadil Krmenčík. Na jeho trefu ještě odpověděl ze standardky Hamšík. Vítěznou branku zaznamenal po centru střídající Schick.

Češi zaznamenali první vítězství v Lize národů. Takto dopadla další utkání.