0:1
0:1
Česko
15. Antonín Barák

Dobré odpoledne, vítejte při sledování přátelského fotbalového utkání mezi reprezentaci Kataru a Česka. Zápas začíná v sobotu 11. listopadu v 17:30.

Český kouč Karel Jarolím posílá na hřiště tuto sestavu:

Soupeř českých reprezentantů nastoupí v tomto složení: Alsheeb - Mukhtar, M. Mohamed, Al Haidos, Afif, Boudiaf, I. Mohamed, Al Ali, Zainelabdeen, Alrawi, Madibo.

Oba týmy už jsou na trávníku, Češi v bílém, domácí Katar v tradiční rudé.

1.

Utkání začalo, Katařané ihned nakopli míč na českou polovinu.

2.

Katar poprvé zahrozil hezkou kombinací po pravé straně hřiště, gólman Pavlenka ale střílený centr Alrawiho vyrazil.

3.

Kliment měl možnost táhnout brejk do otevřené obrany, přihrávka se mu nepovedla, a celou českou akci ukončil faul Antonína Baráka.

4.

První náznak šance také od svěřenců Karla Jarolíma. Sýkora počkal na Coufala, který hledal centrem na zadní tyči Faltu, jeho hlavička ale nemířila přesně.

6.

Češi se snaží aktivně vystupovat proti rozehrávce Kataru, začátek zápasu je z obou stran dost neurovnaný.

8.

Katařané měli možnost rozjet nadějnou akci po levé straně hřiště, vše ale pokazila špatná přihrávka levého beka Mukhtara.

10.

Češi se vykombinovali až na levou stranu hřiště, Šimonu Faltovi ale centr hrubě nevyšel. Následovat bude odkop od branky.

13.

Svěřenci Karla Jarolíma zamkli Katar na vlastní polovině, po zhruba dvouminutovém obléhání branky vše ukončil nepovedený nákop stopera Simiče.

14.

Šance českého týmu. Falta ve vápně posunul na Bořila, jehož tečovanou ránu odvrátila obrana Kataru na roh.

15.

Češi vedou 1:0! Po opakovaném rohu propadl míč až k Antonínu Barákovi, který měl hodně času si míč zpracovat a přízemní ranou poslal Čechy do vedení.

17.

Česká reprezentace se po gólu i nadále cpe do útoku, Klimentovi v důležitém momentu odskočil balón.

19.

Afif vyvezl míč středem, ale výborně vystoupil Simič, který jeho akci ukončil. Následně byl faulován Falta, takže Češi budou moci uklidnit hru.

21.

Coufal se při snaze dohnat míč u rohového praporku dopustil útočného faulu.

22.

Falta zbytečně ztratil míč, výborně ale zasáhl stoper Kalas.

23.

Brankář Pavlenka si v pohodě doskočil pro střílený centr Almoeze Aliho.

24.

Rozhodčí nařídil pauzu na občerstvení. Teplota v Dauhá se pohybuje okolo 27 stupňů celsia.

26.

Už se hraje, Češi rychle přenesli hru na levou stranu, kde byl Falta, jeho centr srazili Katařané na roh.

28.

Na levé straně centroval Almoez Ali, Kalas jeho míč odvrátil jen k Madibovi, tomu ale rána nesedla.

30.

Češi teď přenechali iniciativu soupeři a nechávají jej kombinovat. K žádné větší šanci zatím svěřenci Karla Jarolíma Katar nepouštějí.

31.

Sýkora zezadu trefil Afifa a daroval tak Katařanům míč. Jednalo se o zbytečný zákrok, protože domácí byli ve velmi nevýhodné pozici.

33.

Češi kopali zajímavý přímý kop zhruba z 28 metrů, střelu Hušbauera ale v pohodě lapil domácí gólman.

34.

Falta se rozběhl s míčem, a jeho postup zastavila až pořádná kosa domácího Madiba, ze kterou vidí Katařan žlutou kartu.

35.

Coufal vybojoval rohový kop, z něj ale nezahřmělo. Češi zůstanou u míče, protože Simič byl na polovině hřiště faulován.

36.

Bořil na polovině hřiště zastavil průnik Kataru faulem.

37.

Houska našel přízemním pasem Faltu jeho rána skončila na rohu. Po něm se k míči dostal opět olomoucký záložník a dělovkou ze šestnáctky napálil břevno!

40.

Kombinace Katařanů skončila až u Pavlenky.

41.

Sýkora dostal v souboji loktem od Boudiafa a těžce se zvedá ze země.

42.

Závar v české obraně! Z pravé strany pronikl Mohammad, Stefan Simič v klíčovém momentu odkopl balon před dotírajícím Afifem.

43.

Afif si naběhl za českou obranu, Kalas ale výborně zasáhl a odvrátil míč na roh. Po něm se k balonu natahoval Mukhtar, ale chybělo mu zhruba 20 centimetrů k tomu, aby míč zasáhl.

44.

Hušbauer na polovině hřiště fauloval a míč se stěhuje ke Katařanům. Ti se ale sami vyhnali špatným nákopem mimo hrací plochu.

45.

Nastavovat se bude jedna minuta.

45+1.

Konec prvního poločasu, Češi vedou nad Katarem 1:0 zásluhou trefy Baráka z 15. minuty.

Sledujeme poměrně nezáživný zápas, Katar se sice snaží kombinovat s míčem, ale Češi pevnou obranou nepouštějí domácí na dostřel Pavlenkovy brány. Svěřenci Karla Jarolíma byli v první půli nebezpečnější, vedou po trefě Antonína Baráka z rohu, poté Falta nastřelil břevno.

46.

Začal druhý poločas.

46.

V českém dresu došlo ke třem střídáním. Ze hřiště odešli Houska, Kliment a Sýkora, nastoupili Hrubý, Šural a Kopic.

47.

Velká šance Kataru! Na výborný centr z pravé strany si vyskočil Almoez Ali a jen díky skvělému zákroku Pavlenky zůstávají Češi ve vedení.

48.

Hrubému nevyšlo zpracování míče, k ráně z kraje šestnáctky se odhodlal Al Haidos, Pavlenka byl opět připravený.

52.

Hra je po úvodním tlaku domácích rozkouskovaná, Češi drží míč na svých kopačkách. Hrubý posílal přízemní centr do pokutového území Kataru, obrana odvrátila jen na roh.

53.

Z něj ale Češi nic nevytěžili.

54.

Almoez Ali si dělal v šestnáctce prostor, míč ale zasáhl rukou.

55.

Hrubý hezky prodloužil míč za obranu na Šurala, ten se ale nacházel v ofsajdu. Sudí vrátil míč Čechům, protože ještě předtím došlo k faulu na Hušbauera.

56.

Afif trefil centrem Coufala do intimních partií a český bek se jen těžko zvedá z trávníku.

58.

Další tutovka Kataru. Almoez prošel po pravé straně hřiště, dával pod sebe Mohammedovi, který ve velké šanci míč trefil velmi špatně, takže přeletěl Pavlenkovu bránu. Český gólman se ale na kolegy v poli oprávněně zlobí.

60.

Šural vybojoval míč blízko pokutového území Kataru a zkoušel vystřelit. Jeho rána ale letěla několik metrů vedle brány domácích.

61.

Vynikající centr na Mohammeda, útočník domácích ale na balon nedoskočil.

63.

Další změny v českém dresu. Dolů jdou Šimon Falta a Josef Hušbauer, místo nich naskakují Jakub Jankto a Martin Frýdek.

64.

Drobnou názorovou rozmíšku řeší sudí žlutou kartou pro Antonína Baráka.

66.

Kopic našel na kraji šestnáctky Baráka, ten vypálil na bránu svou slabší pravačkou, jeho střelu ale krásně zastavil katarský gólman. Po následujícím rohu se Barák opět tlačil k hlavičce, pomohl si ale faulem.

67.

Poprvé střídá i Katar. Ze hřiště odchází Salem Abdulkarim, nahrazuje jej Abdulkarim Fadlalla.

69.

Katařané dali gól, jejich radost ale ukončil zdvižený praporek asistenta na pomezí. Ofsajd.

72.

Česká kombinace vypadala slibně, Kopicovi ale míč uskočil do zámezí.

74.

Hrubý ztratil míč ve středu hřiště a na brankáře Pavlenku postupoval Almoez Ali, Kalas jej ale vytlačil mimo ideální pozici.

75.

Střídání v dresu Čechů. Odchází Antonín Barák, přichází Tomáš Souček.

76.

Katařané zatím ve druhém poločase hrají velmi dobře. Pavlenka si nyní lehce poradil s hlavičkou Mukhtara po přímém kopu.

77.

Střídání v dresu domácího týmu. Odešel Mohammed, nastoupil Muntari.

79.

Šural teď chytře vybojoval přímý kop pro český tým ve velmi výhodné pozici.

80.

Nakonec vypálil Jankto, jeho rána ale vyletěla snad i mimo stadion v katarském Dauhá.

82.

Katařané jsou hodně aktivní s míčem, Češi se snaží spíše kouskovat hru a dotáhnout zápas k vítěznému konci.

85.

Češi teď drží míč na svých kopačkách, nepouštějí svého soupeře k útočným akcím.

87.

Almoez Ali se dostal ke střele z hranice pokutového území, Pavlenka ale v pohodě míč chytil.

88.

Hrubý mohl táhnout zajímavý brejk českého týmu, hledal Kopice, ale jeho pas byl příliš dlouhý.

89.

Souček zkušeně vybojoval faul na půli hřiště a Češi mají možnost natáhnout čas.

90.

Afif utekl Součkovi, dával pod sebe Boudiafovi, ten ale přestřelil.

90+1.

Nastavovat se budou čtyři minuty.

90+2.

Šural hodně teatrálně spadl v šestnáctce Kataru a zkoušel vybojovat pokutový kop, sudí na jeho volání ale neslyšel a hra tak běží dál.

90.+3.

Průnik Jankta zastavil ofsajdový praporek asistenta rozhodčího. Opakovaný záznam ukázal, že chybně.

90.+4.

Konec zápasu! Češi vítězí 1:0!

Výběr Karla Jarolíma vyhrál i počtvrté za sebou, Katar porazil zásluhou trefy Antonína Baráka po rohovém kopu 1:0. V prvním poločase měli Češi více ze hry, kromě branky Baráka ještě Falta nastřelil břevno. V půli druhé ale Katařané přimáčkli českou reprezentaci a vytvořili si několik zajímavých příležitostí. Ty ale zastavil vynikající brankář Jiří Pavlenka. Domácí sice dali gól, ten ale nebyl kvůli ofsajdu uznán. Češi si poté dokráčeli k výhře a z katarského miniturné vezou plný počet bodů.

Děkujeme za sledování dnešního zápasu. Od nás je to vše a budeme se těšit u dalších zápasů.