reklama
 
 
13:00 • Přátelské utkání
0:4
0:1
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Vlajka Austrálie - sport
Austrálie
 • 32. Leckie
 • 54. Nabbout
 • 72. Leckie
 • 80. Jugas vl.

Vítejte u online reportáže z přátelského fotbalového utkání mezi Českem a Austráilií. Utkání začne v pátek 1. června ve 13:00.

Austrálie se na světový šampionát probojovala skrz několik kvalifikačních duelů. Ze třetího místa své skupiny musela do další fáze kvalifikace, kde ovšem dokázala uspět. Po úspěšném dvojzápasu se Sýrií  jí čekalo finálové kolo proti Hondurasu. Z něj si domů přivezla nadějnou remízu 0:0, kterou doma podpořila výhrou 3:1 a přeci jen se tak do Ruska podívá.

V březnu ještě stihla sehrát dva přátelské duely. Po vysoké prohře 4:1 v Norsku uhrála doma bezbrankovou remízu s Kolumbií a dnes ji prověří výběr České republiky.

Česko čeká v rámci soustředění první účastník světového šampionátu. Může si tak alespoň změřit síly s týmy, které do Ruska postoupit dokázaly. Češi v rámci své kvalifikační skupiny skončili až na třetím nepostupovém místě za suverénním Německem a druhým Severním Irskem. Letos v březnu se představil tým Karla Jarolíma na China Cupu, kde se utkal o postup do finále s Uruguayí. Té však podlehl 2:0 a musel tak vzít zavděk utkáním o třetí místo. To proti domácí Číně zvládl a zvítězil 4:1.

Vzájemné utkání

Oba týmy se spolu utkaly doposud jen jednou, a to v roce 2000. Tehdy se z výhry 3:1 radovali Češi.

Úvodní sestavy:

 

Austrálie: Ryan - Risdon, Milligan, Sainsbury (C), Behich - Luongo, Rogic, Mooy - Leckie, Nabbout, Kruse 

Náhradníci: Jones, Vukovic - Degenek, Meredith, Cahill, Jurman, Juric, Troisi, Jedinak, Rukavytsya, Irvine, Petratos, Brillante, Arzani, Karacic, Maclaren

 

Česko: Koubek - Bořil, Kalas, Jugas, Novák - Hušbauer, Barák, Darida (C) - Schick, Krmenčík, Kopic 

Náhradníci: Pavlenka, Vaclík - Coufal, Jemelka, Hořava, Jankto, Souček, Sýkora, Trávník, Šural

V brance českého týmu se dnes představí Tomáš Koubek.

Oba týmy jsou již na hrací ploše a za malou chvíli duel v St. Pöltenu začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hušbauer nyní velmi dobře přenesl hru na levou stranu, odkud Novák dával míč hlavou před bránu. Krmenčík s Kopicem ovšem měli k balónu dále než australský brankář.

2.

Češi jsou v úvodu duelu aktivnější. Další dlouhý pas na hrot na Krmenčíka však zastavila pozorná defenzíva Austrálie.

3.

Čeští hráči nyní vysunuli napadání a donutili Ryana k dalekému odkopu na půlku, kde Češi získali míč na své kopačky.

4.

Nabbout nemohl pokračovat ve hře, jelikož byl přistižen v těsném ofsajdu. Hrát tedy budou svěřenci Karla Jarolíma.

5.

Moc pěkná kombinace českého týmu ve středu hřiště, kde několika přihrávkami vytvořili dobrou pozici pro Kopice. Ten prchal do vápna, kde ještě hledal před bránou Krmenčíka, avšak jeho nabídka byla sražená na rohový kop.

6.

Po rohu ale Češi zahrozit nedokázali, ale po chvíli měli ještě možnost autového vhazování. Míč po dlouhém autu Nováka prodloužil jeden z českých hráčů za sebe a do zakončení se už už dral Patrik Schick. Nakonec mu však ve střele zabránil jeden z Australanů.

7.

Austrálie se nyní snažila přelstít českou obranu po pravé straně, ale její přihrávka byla příliš dlouhá a česká defenzíva ve spolupráci s Koubkem situaci zvládla.

8.

Michael Krmenčík se posléze hnal za přihrávkou za obranu, avšak k míči měl přeci jen blíže brankář Ryan, který jej schoval do svých rukavic.

9.

Teď to Češi měli velmi dobře rozehrané. Darida se středem pokusil prostrčit míč za beky na Krmenčíka, jenže plzeňský útočník měl k balónu hodně daleko.

11.

Bořil nyní při snaze zablokovat centr ze strany podrazil Kruseho a je tady první standardka pro Austrálii.

12.

Mooy ovšem svým centrem našel na přední tyči pouze české hráče, kteří míč dopravili do bezpečné vzdálenosti od Koubkovy brány.

12.

Ofsajd Jana Kopice zastavuje další postup Čechů směrem vpřed a bude se znovu hrát proti české bráně.

autor: Radomír Fukala | 1. 6. 2018 12:36

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama