Litva
48. Hořava
65. Jankto
80. Krmenčík

Dobrý večer, vítáme Vás u online reportáže z fotbalového přátelského utkání mezi Českou republikou a Litvou. Utkání začíná ve středu 22. března v 18:00.

Poprvé v historii se odehraje zápas české fotbalové reprezentace v Ústí nad Labem. Stadion místního druholigového týmu pojme 4000 fanoušků a dnes večer by měl být beznadějně vyprodán. Českým reprezentantům nízká kapacita ale vůbec nevadí.

Trenér Jarolím k reprezentačnímu dvojzápasu nominoval dva nováčky. O svůj debut se poperou Jakub Jankto a Tomáš Přikryl.

Nominace České republiky:
Vaclík, Koubek, Pavlenka - Gebre Selassie, Suchý, Sivok, Kalas, Novák, Brabec, Hloušek, Čelůstka - Darida, Dočkal, Zmrhal, Jankto, Sýkora, Barák, Krejčí, Hořava, Hušbauer - Krmenčík, Schick, Milan Škoda

Vzhledem k typologii hráčů, kteří se do výběru dostali, můžeme očekávat, že do zápasu nastoupí pět záložníků s jedním útočníkem.

Sestava České republiky:

Vaclík - Novák, Brabec, Sivok, Gebre Selassie - Zmrhal, Barák, Dočkal, Darida, Krejčí - Škoda

Náhradníci: Koubek, Pavlenka - Čelůstka, Hloušek, Hořava, Hušbauer, Jankto, Kalas, Krmenčík, Mareš, Přikryl, Suchý, Sýkora

Forma ligové Slávie se promítla také do reprezentační nominace. Do dnešní základní sestavy se dostali hned tři hráči "sešívaných".

Sestava Litvy:

Setkus - Slavickas, A. Klimavičius, L. Klimavičius, Vaitkunas - Grigaravičius, Slivka, Kuklys, Paulius, Lukča - Matulevičius

Náhradníci: Gertmonas, Zubas - Baravykas, Borovskis, Cernych, Eliosius, Kijanskas, Mikuckis, Novikovas, Valskis, Verbickas, Zulpa

Oba týmy jsou připraveny na trávníku, aby si poslechly své národní hymny.

1

O výkop se postarali hráči Litvy. Ti ale o míč přicházejí a Gebre Selassie bude zahrávat aut.

3

Jeden z Litevců napřáhl ke střele, ale tu svým tělem zblokoval Jakub Brabec.

4

Darida skvěle vyslal do útoku Gebre Selassieho, ten ale nedokázal dobře zakončit. Dočkal bude zahrávat rohový kop.

4

Dočkalův rohový kop hlavou trefil Sivok pouze do míst, kde stál brankář Setkus.

5

Litevský přímý kop bez problémů odvrací Dočkal. Hraje se opět na litevské polovině.

6

Zmrhal poslal míč na nabíhajícího Krejčího. Ten se pokusil levačkou nacentrovat před branku, ale bohužel Milan Škoda měl k míči daleko.

8

Hlavičkovanou na české půli ukončuje Brabec přihrávkou na gólmana Vaclíka. Jeho odkop ale končí v autu.

9

Krejčí se rozhodl ke střele ze střední vzdálenosti. Ta byla ale hodně nepřesná.

11

Míč se teď odrazil ke Škodovi a ten se s tím vůbec nepáral. Ihned jej hrudí zpracoval a napálil na branku. Bohužel střela nebyl moc razantní a navíc mířila doprostřed branky.

12

Novákův aut doletěl až na hranici malého vápna. Tam se ale lépe zorientoval jeden z bránících hráčů, který opět posílá míč do autu.

14

Gebre Selassie se dostal ke střele z velkého úhlu. Brankář Litvy ale odvrací míč na rohový kop.

14

Hlavička Brabce po rohovém kopu letěla mimo tři tyče.

15

Kuklis dostal míč hodně lacino a navíc do dobré příležitosti. Místo přihrávky na nabíhajícího spoluhráče trefuje špatnou přihrávkou Vladimíra Daridu.

17

K míči se dostal na úrovni pokutového kopu Lukša a mohl potrestat nedůraz české obrany! Vaclík skvělým zákrokem zahraňuje bezbrankový stav zápasu.

19

Opět lehká šance Litvy. přízemní centr ale uklidil Matulevičius mimo branku.

21

Ke střele se opět dostal Matulevičius, ale jeho střela z hranice velkého vápna byla nepřesná.

22

Barák teď poslal míč přesně do míst, kde se pohyboval Milan Škoda. Ten by však musel narůst do dvojnásobné výšky.

23

Škoda se Zmrhalem se prokličkovali s míčem až k vápnu, jenže prvně jmenovaný pak nepřesně hledal nabíhajícího Krejčího.

25

Dočkal teď měl dostatek času k zakončení, ale jeho střela byla tečovaná tudíž ztratila na razanci i přesnosti.

27

Češi teď měli dostatek prostoru pro střelu uvnitř pokutového území. Svou šanci ale promrhali a pokoušeli se o centry, které byly nepřesné.

27

Gebre Selassie teď spíše střílel, než centroval. K rohovému kopu se staví Krejčí.

28

Po rohovém kopu se čeští fotbalisté dostali ke dvěma střelám a obě byly povedené. Litevského brankáře nejprve protáhl Darida střelou k pravé tyči a následně Barák k levé tyči.

29

Ladislava Krejčího teď sestřelil Slavickas. Tohle měla být žlutá karta.

31

Matulevičius teď vybojoval rohový kop. Ten ale nebyl nebezpečný.

32

Vaclík musel dlouhým výběhem hasit chybu české obrany.

36

Darida si položil jednoho z bránících hráčů a následně jej i s míčem přeskočil. Poté přišel na řadu krásný centr přesně na Škodovu hlavu. Milan Škoda ale nezamířil přesně.

42

Barák teď dobře posunul míč na Dočkala. Ten ale celou akci zabrzidl nepřesností.

43

Zmrhal teď prohnal jak Vaitkunase tak Setkuse, ale k míči se dostal až po útočném faulu.

První poločas je u konce. Pocity z výkonu české reprezentace jsou rozporuplné. Češi se sice snaží tvořit hru, ale na velké šance zvítězila v prvním poločase Litva. Za remízový stav v půli mohou svěřenci Karla Jarolíma poděkovat zejména výbornému Vaclíkovi v české brance.

Česká reprezentace nastoupí do druhého poločasu v této sestavě:
Koubek - Čelůstka, Kalas, Suchý, Hloušek - Sýkora, Mareš, Hořava, Hušbauer, Jankto - Krmenčík

47

Michal Krmenčík zpracoval míč pro nabíhajícího Sýkoru a ihned si to namířil do vápna, kde jej srazil k zemi jeden z bránících hráčů. A rozhodčí ukazuje, že se bude pískat penalta.

48

K pokutovému kopu se postavil Tomáš Hořava a proměňuje jej přízemní střelou doprostřed branky.

51

Jankto vybojoval v souboji s Lukšou faul na svou osobu a Hušbauer bude rozehrávat přímý kop.

51

Centr na přední tyč odvrací obrana Litvy pouze na rohový kop.

53

V Ústí nad Labem je sice možná vyprodáno, ale tribuny vypadají na první pohled dost prořídle.

53

Ve velké šanci se opět objevil Matulevičius, ale střela mu vůbec nesedla.

56

V poločase střídala také Litva. Ze hřiště odešel Vaitkunas, kterého nahradil Černych. Dále střídal Slavickas, kterého nahradil Baravykas. Třetím hráčem mimo hru je Kuklys, kterého vystřídal Verebickas. Střídání se dotklo také brankáře Setkuse, kterého nahradil Zubas.

59

Matulevičius si vyšlápl na Kalase a za své chování obdržel žlutou kartu.

61

Hned několikanásobné střídání si připravila Litva.

Na hřiště přichází Novikovas, Mikuckis, Valskis, Zulpa, Eliosius, Kijanskas,

65

Na hřišti zůstal ležet jeden z Litevců. Jeho kolegové se rozhodli pokračovat ve hře a to se jim vymstilo. K míči se dostal Jakub Jankto, který měl v tandemu ještě Krmenčíka. Jankto se ale rozhodl vzít to na sebe a udělal dobře! Jeho střela z hranice vápna se otřela o tyč a končí v sítí!

74

K míči se dostával Sýkora, ale tím tato akce končí, protože jeho centr dopadl až do zámezí.

75

Rohový kop Česka bude rozehrávat Sýkora. Jeho pokus ale odvrací obrana Litvy.

77

Hlouškův přetažený centr doletěl až k Sýkorovi, ten měl ale málo času na to, aby něco vymyslel.

77

Následně Češi rozehráli rohový kop na krátko a poté se v pokutovém území provinil útočným faulem Krmenčík.

80

Krásná akce českého týmu! Čelůstka okamžitě z prvního doteku poslal míč hlavou na hranici malého vápna, kde si Krmenčík nejprve hrudí zpracoval míč a následně jej uklidil za brankáře Zubase.

84

Jan Sýkora nabil Hořavovi, ale jeho dělovku chytá Zubas.

85

Koubek teď nebyl při zákroku moc jistý a míč mu vypadl. Naštěstí byl před ním připraven Suchý, který míč odkopl daleko z vápna.

87

Před Sýkorou se teď otevíral velký prostor, ale jeho zasekávačka mu nevyšla.

89

Černych teď prokličkoval středem obrany a z hranice pokutového území prověřil Koubka v brance České republiky. Bohužel pro fanoušky Litvy, letěla tato střela pouze doprostřed branky.

90+1

Krmenčík teď byl v obrovské šanci v pokutovém území, ale celou akci zbytečně překombinoval po nepovedeném prvním doteku.

90+2

Mareš teď dobře dával míč pod sebe na Hořavu. Ten měl míč ale na dlouhou nohu a špatně jej zpracoval.

Touto akcí také končí dnešní zápas. Sestava, která nastoupila do druhého poločasu, předvedla mnohem lepší výkon než ta předešlá. Vše začalo hned v úvodu poločasu, kdy Michael Krmenčík vybojoval pokutový kop, který následně proměnil střelou doprostřed branky Tomáš Hořava. Druhou branku zápasu vstřelil v 64. minutě novic v českém týmu Jakub Jankto, který tvrdou ranou prostřelil litevského brankáře a připsal si tak premiérovou branku v reprezentačním dresu. O 15 minut později potřetí rozvlnil síť Michael Krmenčík, který si krásně zpracoval přihrávku Ondřeje Čelůstky na malém vápně a druhým dotykem překonal brankáře Zubase.