Zemřel fotbalový šampion z Bělehradu 1976 Biroš. Po kariéře pracoval jako soudce

ČTK ČTK
13. 8. 2020 20:00
V 67 letech zemřel fotbalový mistr Evropy z roku 1976 Pavol Biroš. O jeho úmrtí informoval web Slovenského fotbalového svazu, podle kterého měl někdejší československý reprezentant dlouhodobé potíže se srdcem.

Biroš odehrál za národní tým devět zápasů a získal zlatou medaili z evropského šampionátu v Jugoslávii, i když do něj nezasáhl. Hrál za rodný Prešov a Košice, většinu kariéry ale strávil v pražské Slavii. V lize odehrál 212 zápasů a svůj jediný gól dal v utkání s Duklou Praha legendárnímu Ivo Viktorovi.

S fotbalem skončil Biroš ve 32 letech. Vystudoval práva na Karlově univerzitě a pracoval jako soudce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Minsk v neděli čeká další protest proti Lukašenkovi, v sobotu policie zadržela 430 lidí

Běloruská metropole se připravuje na další velkou protivládní demonstraci, která má začít ve 13:00. Předchozí neděle se na protestech vždy sešlo kolem 100 000 lidí. Portál Nexta Life pohrozil postupným zveřejňováním jmen policistů, bude-li pokračovat násilí vůči lidem.

Běloruská policie v sobotu zadržela 430 lidí, kteří se v Minsku zúčastnili opozičního pochodu žen proti autoritářskému režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom běloruská média s odvoláním na údaje, které zveřejnilo ministerstvo vnitra.

V zemi se přitom podle úřadu konalo celkem 14 akcí na podporu Lukašenka, na které přišlo dohromady 5600 lidí. Naproti tomu "celkový počet účastníků 11 protestních akcí podle něj nepřesáhl 900". V Minsku se prý pochodu žen zúčastnilo kolem 500 osob. Agentury AFP a Reuters přitom informovaly, že jen tohoto protestu v metropoli se zúčastnilo asi 2000 žen. 

Další zprávy