Zemřel fotbalový šampion z Bělehradu 1976 Biroš. Po kariéře pracoval jako soudce

ČTK ČTK
13. 8. 2020 20:00
V 67 letech zemřel fotbalový mistr Evropy z roku 1976 Pavol Biroš. O jeho úmrtí informoval web Slovenského fotbalového svazu, podle kterého měl někdejší československý reprezentant dlouhodobé potíže se srdcem.

Biroš odehrál za národní tým devět zápasů a získal zlatou medaili z evropského šampionátu v Jugoslávii, i když do něj nezasáhl. Hrál za rodný Prešov a Košice, většinu kariéry ale strávil v pražské Slavii. V lize odehrál 212 zápasů a svůj jediný gól dal v utkání s Duklou Praha legendárnímu Ivo Viktorovi.

S fotbalem skončil Biroš ve 32 letech. Vystudoval práva na Karlově univerzitě a pracoval jako soudce.

 

Právě se děje

před 15 minutami

V bavorských Alpách našli záchranáři mrtvého Čecha

Pátrací oddíly horské služby, policie a hasičů našly dnes dopoledne v bavorských Alpách v okrese Garmisch-Partenkirchen mrtvého 51letého českého horolezce, který byl od neděle nezvěstný. Informovala o tom dnes podle agentury DPA policie. Tělo záchranáři našli mezi vrcholy Klammspitze a Brunnenkopf v nadmořské výšce 1550 metrů.

Policie dostala v noci z neděle na pondělí hlášení, že se český horolezec nevrátil z túry. Na pátrání se kvůli komplikovanému terénu kromě horských záchranářů podílel i hasičský dron a dva policejní vrtulníky. Dohromady se do pátrání zapojilo 23 mužů.

Policie zatím neví, jak horolezec zahynul, a nyní případ vyšetřuje. Muž nebyl k zastižení na telefonu od nedělních 15:45. Svůj osobní automobil nechal zaparkovaný v lokalitě Sägertal.

Další zprávy