Z produktivity nováčků nemá radost jen trenér. Jako pokladník jsem nadšený, směje se Suchý

ČTK ČTK
23. 3. 2017 17:02
Pokladník české reprezentace Marek Suchý si mne ruce. Během posledních reprezentačních srazů se totiž vždy gólově prosadí některý z nováčků.
Marek Suchý
Marek Suchý | Foto: Milan Kammermayer

Ústí nad Labem - V posledních třech zápasech fotbalové reprezentace vždy skóroval některý z debutujících hráčů. Největší radost z toho má stoper Marek Suchý, který je pokladníkem národního týmu a za první start a první gól platí hráči do společné kasy nejvíce. V poslední době tak konto rychle narůstá.

"Poslední dobou je tým pokaždé hodně nový, hodně se hráči točí, protože trenér povolává kluky, co jsou zrovna ve formě. Teď naskočil Kuba Jankto a hned ukázal, že má výborné předpoklady. Dal i gól. Takže já jako pokladník jsem nejšťastnější, že nám přibudou peníze do kasy," řekl Suchý v rozhovoru s novináři den po výhře 3:0 v přípravě s Litvou.

"Byl to dobrý test, vyzkoušeli jsme si určité věci a teď máme čas to ještě vypilovat na kvalifikaci v San Marinu. Víme sice, že Litva není top mančaft a nechceme to přeceňovat, ale výhra a tři vstřelené góly vždy povzbudí. Je tu i hodně nových kluků, takže tyto zápasy jsou pro ně vynikající, aby získali zkušenosti a otrkali se," míní Suchý, který je zástupcem kapitána.

Tým s páskou na ruce vedl ve druhém poločase proti Litvě, kdy Češi o přestávce vystřídali celou jedenáctku. A poté dali všechny tři branky. "Rozhodně jsme si ale kluky z prvního poločasu nijak nedobírali. Na to si tu nehrajeme. Jsme jeden mančaft. My jsme přáli klukům v první půli, oni zas nám. Snažíme si navzájem dělat dobrou atmosféru a pak už je jen na trenérovi, koho vybere," uvedl Suchý.

Slávistická reprezentace Suchého těší

Jako odchovanec Slavie si užívá, že současná reprezentace má velkou slávistickou stopu. Třináct hráčů z aktuální nominace někdy ve své kariéře oblékalo dres Slavie a šest v ní působí nyní.

"Tolik hráčů ze Slavie jsem v reprezentaci ještě nezažil. Vždy to bylo hlavně o Spartě či Plzni. Vychází to z toho, že Slavii se zase daří. Začala kupovat dobré hráče a teď se to ukazuje i v reprezentaci. Je tu i hodně hráčů, co Slavií prošla dřív. Pro mě jako slávistu je to příjemné," řekl Suchý.

Sám působí již čtvrtou sezonu v Basileji a míří za čtvrtým švýcarským titulem v řadě. Tým má v čele tabulky už sedmnáctibodový náskok.

Ve Švýcarsku jde o rekord

"Tento rok je ten náskok opravdu extrémní. Náš cíl je o titulu rozhodnout co nejdříve. Rozhodně nic nevypouštíme, když máme takový náskok. Jdeme do každého zápasu naplno. kdyby někdo něco vypustil, tak si příště už nezahraje. Naší motivací je i šance na vytvoření rekordu v počtu bodů i vstřelených gólů," uvedl osmadvacetiletý rodák z Prahy.

"Na podzim jsme z 19 zápasů prohráli jediný a to udělá hodně. Jsme hodně produktivní. Hrajeme přímočaře, dáváme hodně míčů do vápna a tam máme hráče, kteří si s tím umí poradit. Je to hodně živý, moderní fotbal a i mě jako obránce to hodně baví," dodal.

I proto nemá moc důvodů přemýšlet o přestupu, ačkoli ve Švýcarsku dosáhl v podstatě všeho a patří tam mezi největší hvězdy. Hlavní motivací pro setrvání v Basileji je pro něj Liga mistrů.

"Před rokem jsem podepisoval novou smlouvu s tím, že jsem věděl, že budeme v dalších dvou letech přímo nasazeni do Ligy mistrů, když budeme mistři. To je pro mě hlavní motivace. V Lize mistrů jsou ty největší zážitky. Teď jsme hráli s Arsenalem a PSG, to jsou ohromné zápasy. To je důvod, proč se nikam neženu. Teď v létě se určitě nikam nechystám. Pak se uvidí," řekl Suchý.

Připustil ale, že jednou by se rád vrátil do Slavie, která ho pro velký fotbal vychovala. "Vím stoprocentně, že bych ještě jednou rád oblékl dres Slavie. Jsem stoprocentní slávista, takže cítím, že bych se měl vrátit. Kdy to bude, to teď neumím říct, ale zájem mám obrovský a ví to i má rodina. Ale rozhodně nejsem v tomto směru s nikým ze Slavie v kontaktu," prohlásil.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 1 hodinou

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy