Vstupenky na zápas s Brazílií budou stát od 990 do 2490 korun

ČTK ČTK
1. 2. 2019 8:57
Vstupenky na přípravný zápas českých fotbalistů s Brazílií, který se bude hrát 26. března v Edenu, budou stát v rozmezí od 990 do 2490 korun. Fotbalová asociace ČR zahájí prodej lístků na utkání s nejúspěšnějším týmem historie mistrovství světa v pondělí 25. února ráno.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

"O ceně lístků jsme interně dlouho diskutovali a myslím, že jsme se dokázali vejít do přiměřené cenové hladiny, která odpovídá výjimečnosti utkání," uvedl v tiskové zprávě předseda FAČR Martin Malík.

"Brazilský tým představuje nejvyšší možnou sportovní kvalitu i prestiž, v Česku se navíc představí po dlouhých desetiletích. Proto jsme se snažili najít kompromis mezi hodnotou exkluzivního utkání a snahou udělat jej dosažitelným pro co možná největší počet našich fanoušků," dodal Malík.

Asociace rozdělila vstupenky do tří kategorií. V nejnižší relaci budou stát 990 korun, v prostřední 1990 a v nejvyšší 2490. Vedle toho půjdou zakoupit tradičně VIP lístky a také varianta "Premium seats" za 3890 korun, v které fanoušci dostanou nejlepší místa na stadionu a také dárky od partnerů reprezentace.

"Premium seats doplňují nabídku pro fanoušky, svou kvalitou zaplňují prostor mezi vstupenkou nejvyšší kategorie a početně omezenými VIP vstupenkami," uvedl Malík.

"Utkání s Brazílií bude pro všechny kluky i pro nás z realizačního týmu opravdovým svátkem. Moc si přejeme, aby si na stadion našel cestu co možná největší počet fanoušků z celé republiky, se kterými bychom mohli tuto výjimečnou událost společně oslavit a kteří by nám zároveň pomohli v souboji se silným soupeřem," uvedl reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.

Prodej začne 25. února v 8:00 na webu www.vstupenkyfotbal.cz. Kdo si koupí lístek na Brazílii, bude mít slevu 20 procent na domácí utkání nadcházející kvalifikace mistrovství Evropy proti Bulharsku a Černé Hoře. Markentingové oddělení reprezentace zároveň chystá na zápas s Brazílií vlakové a autobusové zájezdy ze všech částí republiky až přímo k aréně Sinobo Stadium, cena v součtu se vstupenkou nepřekročí tři tisíce korun.

"Byli bychom nadšeni, kdyby se na stadionu setkali v jeden čas lidé opravdu ze všech koutů naší republiky. Společně s plánovanými zájezdy na utkání hodláme k tomuto účelu vyčlenit do volného prodeje kolem padesáti procent kapacity stadionu," uvedl mluvčí FAČR Michal Jurman.

Brazílie se představí na české půdě podruhé v historii a poprvé od roku 1956. "Kanárkům" bude chybět kvůli zranění hlavní hvězda, útočník Neymar. Zápas s výkopem ve 20:45 bude následovat čtyři dny po úvodním duelu evropské kvalifikace proti Anglii ve Wembley a vysílat jej bude ČT sport.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy