Rudolf Černík
17. 11. 2018 19:16
Adam Zrelák hrál první soutěžní zápas v reprezentaci a hned se uvedl nádhernou trefou. Teď už se chystá na Čechy.
fotbal, Liga národů 2018, Slovensko - Ukrajina, Albert Rusnák a Adam Zrelák
fotbal, Liga národů 2018, Slovensko - Ukrajina, Albert Rusnák a Adam Zrelák | Foto: Reuters

Byl největším překvapením v první základní sestavě nového kouče slovenské fotbalové reprezentace Pavla Hapala.

Adam Zrelák vyběhl v pátečním duelu proti Ukrajině na hrotu útoku ke svému premiérovému soutěžnímu duelu v národním dresu - a za šanci se odvděčil parádně: nádherným gólem na 3:1, který definitivně odstřihl soupeře od nadějí na bodový zisk.

K útočníkovi Norimberku mířil v 52. minutě utkání střílený centr od Alberta Rusnáka, a třebaže stál zády k brance, věděl si rady. Parádní patičkou usměrnil míč do sítě. "Zatím nejhezčí gól kariéry," přikývl po zápase Zrelák.

Podívejte se na pohotový Zrelákův gól:

A navíc důležitý. Chvíli předtím totiž Ukrajinci snížili na 1:2, Zrelákova trefa je poslala zase dolů. A chvíli na to zvýšil Róbert Mak na konečných 4:1. Hrdina Zrelák ovšem duel nedohrál, v 82. minutě se musel nechat vystřídat poté, co mu z obličeje crčela krev.

"Dostal jsem ránu loktem nebo ramenem," vysvětloval čtyřiadvacetiletý snajpr po svém třetím reprezentačním startu. O tom, že poprvé nastoupí v zahajovací sestavě, se dozvěděl až ráno v den zápasu.

"Byl jsem překvapený, nečekal jsem to. Ale nervozní jsem nebyl," svěřil se Zrelák, jenž dostal přednost před Adamem Nemcem. Ten byl pro bývalého kouče Jána Kozáka ofenzivní jedničkou.

Výkon debutanta v základu ocenili i jeho spoluhráči. "Zasloužil si dát gól, protože odvedl pořádný kus práce, kterou někteří lidé možná ani nepostřehnou. Dokud nestřídal, srážel se tam a bojoval, gól pro něj byl odměnou," chválil jeho nahrávač Rusnák.

V pondělí nastoupí Slováci k závěrečnému utkání Ligy národů proti Česku, v pražském Edenu půjde o prestiž i udržení ve druhé lize. Předvede Zrelák zase nějakou parádu?