Do branky na Albánii půjde Vaclík, ale o jedničce pro Euro Šilhavý nemá jasno

ČTK ČTK
7. 6. 2021 20:31
Trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý plánuje v úterní generálce před mistrovstvím Evropy proti Albánii udělat čtyři změny v základní sestavě oproti prohře 0:4 v pátečním utkání v Itálii.
Jaroslav Šilhavý.
Jaroslav Šilhavý. | Foto: Luděk Šipla/Sport Invest

Do branky tentokrát nasadí Tomáše Vaclíka. Kouč věří, že jeho svěřenci si napraví reputaci a v posledním přípravném zápase před šampionátem předvedou mnohem lepší výkon než v pátek.

"Když to tak počítám a nestane se nic během dnešního tréninku, tak by od začátku zápasu měly být čtyři změny. Potom v průběhu se může vystřídat až šest hráčů. Takže předpokládám, že bychom využili všechna střídání, abychom hráče viděli," řekl při on-line tiskové konferenci Šilhavý.

Proti Itálii chytal Jiří Pavlenka, v úterý mezi tyčemi nastoupí Vaclík. Šilhavý zatím není definitivně rozhodnutý, kdo bude na Euru gólmanskou jedničkou. "Na to si budete muset počkat až do zápasu se Skotskem. Teprve uvidíme, jak to na Skoty uděláme," řekl Šilhavý s odkazem na úvodní utkání jeho týmu na Euru příští pondělí.

S hráči si nepovedené utkání proti Itálii v rámci kempu, z něhož se mužstvo vrátilo v neděli, důkladně rozebrali. "Kdyby se ten zápas mohl vymazat a znovu absolvovat, byl bych nejraději. Nicméně nám to taky něco naznačilo a řeklo. Na Italech bylo vidět, jak jsou vyladěni. Týden nebo 10 dní trénovali spolu, už hráli předtím zápas. Byli lépe připraveni než my," uvedl Šilhavý.

"U nás to měl každý hráč různé, česká liga byla až do soboty, takže to bylo hodně specifické. Ale na to se nechci vymlouvat. Věřím, že kluci hodnocení pochopili a facka nám pomůže do dalších bojů," doplnil Šilhavý.

Připustil, že s ohledem na Euro bylo dilema, koho v Itálii postavit. "Je to složité v tom kontextu, že jsme hráli nejprve s Itálií a poté máme Albánii. Řešili jsme, koho nasadit proti Itálii, protože je to silný soupeř a nechtěli jsme úplně experimentovat, úplně to otevřít. Už je to ale za námi. Možná bychom to udělali jinak, je to poučení do dalšího období," podotkl Šilhavý.

S Albánií očekává od týmu úplně jiný výkon. "Chtěli bychom si napravit reputaci. Nechtěl bych ale zlehčovat soupeře. V jejich řadách jsou skvělí hráči, kteří hrají italskou ligu, v Německu, Švýcarsku. Mužstvo je trochu podobné rozestavením Skotsku," poznamenal Šilhavý.

"Ale my určitě chceme předvést mnohem lepší výkon a výsledek. Chceme zlepšit vysoký presink, z kterého jsme byli nebezpeční i v zápasech proti Belgii, Anglii. To se nám s Itálií moc nedařilo, málo jsme běhali. Věřím, že tohle vše už teď bude mnohem lepší," dodal kouč.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Mlékárna Madeta zdraží od ledna výrobky o víc než deset procent

Největší česká mlékárna Madeta zdraží ceny výrobků od ledna 2022 o víc než deset procent. Ještě v polovině října předpokládala, že stoupnou o dvě až tři procenta. Příčinou jsou stále rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Uvedl to generální ředitel Madety Milan Teplý.

"Sice jsem před několika týdny předpokládal, že zdražíme o dvě až tři procenta, bude to ale o víc, a vůbec mě to netěší. Všechny vstupy neustále zdražují, energie, nafta, obal. Prostě všechno. A my nemůžeme prodávat pod cenou," řekl Teplý. O víc než desetiprocentním zdražení dnes informoval Český rozhlas.

Madeta zdraží, protože má vyšší náklady, rostou ceny nafty, elektřiny i obalů. Vedení mlékárny zároveň očekává, že kvůli všeobecnému zdražování klesne kupní síla v zemi. Předpokládá i konkurenční boj mezi českými mlékárnami a dovozem.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Exposlanci Škárkovi soud za nenávistné výroky o nedonošených dětech snížil podmíněný trest

Na deset měsíců se zkušební lhůtou jeden a půl roku snížil v úterý odvolací Krajský soud v Plzni trest bývalému předsedovi strany Věci veřejné a někdejšímu poslanci Jaroslavu Škárkovi za jeho loňské nenávistné výroky o nedonošených dětech, mentálně postižených lidech či o neziskových organizacích. Na svůj veřejně přístupný profil na Facebooku Škárka tehdy kromě jiného napsal o předčasně narozených dětech s nízkou porodní hmotností, že jsou to "nevyvinuté zrůdy".

Soud tak zmírnil srpnový verdikt Okresního soudu Plzeň - sever, který Škárkovi vyměřil roční podmíněný trest s dvouletou zkušební lhůtou. Za podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod hrozilo bývalému politikovi až tříleté vězení.

Rozsudek je pravomocný. Lze proti němu pouze podat dovolání k Vrchnímu soudu. Škárka, který se odvolal proti verdiktu o vině i proti výši trestu vyměřeného okresním soudem, bude v případu pokračovat dál, řekl po vynesení rozsudku. "Nepovažuji za správné, aby tato společnost udělovala tresty za odlišný názor," řekl. I v obhajobě u okresního soudu argumentoval svobodou slova.

Dnes u soudu padesátiletý Škárka nevypovídal. U okresního soudu se ale k napsání příspěvku přiznal. Řekl, že příspěvek psal pod vlivem většího množství vypitého vína. Vyjádřil lítost především nad expresivní formou svého vyjadřování, obsah ale hájil. Chtěl prý otevřít diskusi o daných tématech. "Je mi líto formy, kterou jsem zvolil, asi jsem nedomyslel, že by se to opravdu někoho mohlo dotknout," uvedl v srpnu Škárka u okresního soudu.

Další zprávy