Trenér Krejčí: Mám problém s jedovatostí, když je cílem ublížit nebo urazit

ČTK Sport ČTK, Sport
12. 4. 2021 20:03
Trenér české fotbalové reprezentace do 21 let Karel Krejčí po nepovedeném mistrovství Evropy počítal s kritikou a částečně ji přijímá.
Karel Krejčí.
Karel Krejčí. | Foto: ČTK

Podle kouče ale na turnaji ve Slovinsku nebylo všechno špatně a například někteří mladí hráči se ukázali v dobrém světle. Krejčí je přesvědčený, že "Lvíčata" v příštím kvalifikačním cyklu mají na kom stavět, a rád by byl u toho.

"Když se s nároďákem dostanete na závěrečný turnaj, kde se neuspěje, tak je potřeba počítat s tím, že vás nikdo chválit nebude. Takže kritika je na místě," řekl Krejčí v rozhovoru pro ČTK a Právo.

"S konstruktivní kritikou určitě problém nemám. Naopak, když se to dobře vyhodnotí a zanalyzuje, tak to v budoucnu třeba dělá další úspěchy a vítězství. Ale mám problém s nějakou jedovatostí, když je cílem ublížit nebo urazit," přidal dvaapadesátiletý trenér.

Jeho svěřenci v březnové úvodní fázi Eura skončili třetí ve skupině a nepostoupili do play off. Po remízách 1:1 s Itálií a domácím Slovinskem podlehli obhájcům zlata ze Španělska 0:2. Češi ve třech utkáních sami neskórovali, Italové i Slovinci jim k bodu pomohli vlastním gólem.

"Ve všech zápasech jsme střídali dobré pasáže s horšími, to nás připravilo o čtvrtfinále. Ale i kdybychom Slovince porazili, tak bychom museli se Španěly bodovat. A když jsem viděl sílu soupeře, bylo by to hodně složité. Ale zase by se to hodnotilo jinak," uvedl Krejčí.

Jak už řekl dříve, dvě historicky nejúspěšnější země ME do 21 let Itálie a Španělsko jsou dál. "Španělé by mohli postavit tři jedenáctky a vůbec by to nebylo znát. My se na to musíme podívat objektivně z pohledu České republiky. Když nám vypadnou nějací hráči, hlavně do ofenzivy, kde jsme přišli o Adama Hložka a Honzu Matouška, tak se to pak složitě nahrazuje," upozornil rodák z Karviné.

"Není to kritika týmu, každý nominovaný jednotlivec v rámci svých sil a aktuálního rozpoložení udělal maximum. Ale samozřejmě Španělsko a Itálie, jak jsme se přesvědčili na vlastní oči, měly výraznější individuality a postoupily zaslouženě," přidal Krejčí.

Radost mu udělaly výkony mladíků v čele se záložníky Adamem Karabcem a Pavlem Šulcem.

"Je pozitivní, že na mistrovství Evropy jsme měli sedm hráčů, kteří můžou hrát příští kvalifikaci. Z toho někteří hráli výraznou roli, například Karabec nebo Šulc. Byli tam i (Michal) Fukala, (Tomáš) Ostrák, (Martin) Vitík, (Michal) Kohút a (Matěj) Kovář," vyjmenoval Krejčí.

"Takové stálice, které táhly kvalifikaci, jsme doplnili mladými a nadějnými hráči. Ti jsou příslibem do budoucna. V nich vidíme potenciál a myslíme, že by měli táhnout příští kvalifikační cyklus," dodal bývalý kouč Plzně nebo reprezentační dvacítky.

Se svým realizačním týmem má u Fotbalové asociace ČR platnou smlouvu do konce července.

"Řekli jsme si, že vypracujeme nějakou analýzu celého jednadvacítkového cyklu a pak asi uvidíme, jak dopadnou červnové volby. Bude to otázka dalších jednání," konstatoval Krejčí, který by na lavičce "Lvíčat" rád zůstal.

"Trénovat jednadvacítku je prestižní pozice. Jsem rád a pyšný za tuhle práci. Pokud bude zájem, určitě bych rád pokračoval. Protože myslím, že je tam z čeho vybírat. Když přijde záporná odpověď, tak člověk s tím nic neudělá a k trenéřině to patří," prohlásil Krejčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy