Trenér Krejčí: Mám problém s jedovatostí, když je cílem ublížit nebo urazit

ČTK Sport ČTK, Sport
12. 4. 2021 20:03
Trenér české fotbalové reprezentace do 21 let Karel Krejčí po nepovedeném mistrovství Evropy počítal s kritikou a částečně ji přijímá.
Karel Krejčí.
Karel Krejčí. | Foto: ČTK

Podle kouče ale na turnaji ve Slovinsku nebylo všechno špatně a například někteří mladí hráči se ukázali v dobrém světle. Krejčí je přesvědčený, že "Lvíčata" v příštím kvalifikačním cyklu mají na kom stavět, a rád by byl u toho.

"Když se s nároďákem dostanete na závěrečný turnaj, kde se neuspěje, tak je potřeba počítat s tím, že vás nikdo chválit nebude. Takže kritika je na místě," řekl Krejčí v rozhovoru pro ČTK a Právo.

"S konstruktivní kritikou určitě problém nemám. Naopak, když se to dobře vyhodnotí a zanalyzuje, tak to v budoucnu třeba dělá další úspěchy a vítězství. Ale mám problém s nějakou jedovatostí, když je cílem ublížit nebo urazit," přidal dvaapadesátiletý trenér.

Jeho svěřenci v březnové úvodní fázi Eura skončili třetí ve skupině a nepostoupili do play off. Po remízách 1:1 s Itálií a domácím Slovinskem podlehli obhájcům zlata ze Španělska 0:2. Češi ve třech utkáních sami neskórovali, Italové i Slovinci jim k bodu pomohli vlastním gólem.

"Ve všech zápasech jsme střídali dobré pasáže s horšími, to nás připravilo o čtvrtfinále. Ale i kdybychom Slovince porazili, tak bychom museli se Španěly bodovat. A když jsem viděl sílu soupeře, bylo by to hodně složité. Ale zase by se to hodnotilo jinak," uvedl Krejčí.

Jak už řekl dříve, dvě historicky nejúspěšnější země ME do 21 let Itálie a Španělsko jsou dál. "Španělé by mohli postavit tři jedenáctky a vůbec by to nebylo znát. My se na to musíme podívat objektivně z pohledu České republiky. Když nám vypadnou nějací hráči, hlavně do ofenzivy, kde jsme přišli o Adama Hložka a Honzu Matouška, tak se to pak složitě nahrazuje," upozornil rodák z Karviné.

"Není to kritika týmu, každý nominovaný jednotlivec v rámci svých sil a aktuálního rozpoložení udělal maximum. Ale samozřejmě Španělsko a Itálie, jak jsme se přesvědčili na vlastní oči, měly výraznější individuality a postoupily zaslouženě," přidal Krejčí.

Radost mu udělaly výkony mladíků v čele se záložníky Adamem Karabcem a Pavlem Šulcem.

"Je pozitivní, že na mistrovství Evropy jsme měli sedm hráčů, kteří můžou hrát příští kvalifikaci. Z toho někteří hráli výraznou roli, například Karabec nebo Šulc. Byli tam i (Michal) Fukala, (Tomáš) Ostrák, (Martin) Vitík, (Michal) Kohút a (Matěj) Kovář," vyjmenoval Krejčí.

"Takové stálice, které táhly kvalifikaci, jsme doplnili mladými a nadějnými hráči. Ti jsou příslibem do budoucna. V nich vidíme potenciál a myslíme, že by měli táhnout příští kvalifikační cyklus," dodal bývalý kouč Plzně nebo reprezentační dvacítky.

Se svým realizačním týmem má u Fotbalové asociace ČR platnou smlouvu do konce července.

"Řekli jsme si, že vypracujeme nějakou analýzu celého jednadvacítkového cyklu a pak asi uvidíme, jak dopadnou červnové volby. Bude to otázka dalších jednání," konstatoval Krejčí, který by na lavičce "Lvíčat" rád zůstal.

"Trénovat jednadvacítku je prestižní pozice. Jsem rád a pyšný za tuhle práci. Pokud bude zájem, určitě bych rád pokračoval. Protože myslím, že je tam z čeho vybírat. Když přijde záporná odpověď, tak člověk s tím nic neudělá a k trenéřině to patří," prohlásil Krejčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Otcovská a rodičovská dovolená se rozšíří, MPSV připravuje změny podle směrnice EU

Otcovská dovolená v Česku by se měla nejpozději od srpna příštího roku prodloužit. Zavést by se měly také dva měsíce placené rodičovské pro vystřídání rodičů. Nárok na čerpání ošetřovného má získat víc lidí. Změny, které nařizuje směrnice EU, chystá ministerstvo práce. Legislativní návrh plánuje zveřejnit nejspíš do konce května. Na jednání sněmovního sociálního výboru to v úterý řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

"Připravujeme tři scénáře. Návrh může projít teď vládou, nebo ho může převzít příští ministryně či ministr a vybere si příští vláda," řekla po jednání ministryně.

Směrnice EU o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem z června 2019 má zajistit minimální standard ve všech členských zemích. ČR ji má do svých zákonů přenést nejpozději do 2. srpna 2022. Podle předpisu by placená otcovská v EU nesměla být kratší než deset dnů. Rodiče by měli mít možnost nečerpat rodičovskou celou naráz, ale i po částech. Vybírat by si ji mohli třeba střídáním dnů volna a práce či v kratší pracovní době, uvádí směrnice. Dva měsíce rodičovské by měly být nepřenosné, aby se matka a otec v péči o potomka vystřídali. Rodiče v celé unii by měli mít nárok aspoň na čtyřměsíční rodičovskou a mohli by si ji vybrat nejvýš do osmi let dítěte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy