Na penalty jsem se nedíval, přiznal nervózní kouč lvíčat Krejčí

ČTK ČTK
13. 11. 2020 21:15
Trenér reprezentace fotbalistů do 21 let Karel Krejčí věří, že po dnešní výhře 2:0 v Řecku bude i nadále českému týmu nakloněno štěstí. Jednadvacítka se totiž vítězstvím v posledním kole kvalifikace udržela ve hře o postup, ale potřebuje k tomu příznivé výsledky ostatních týmů.
Trenér české reprezentace do 21 let Karel Krejčí.
Trenér české reprezentace do 21 let Karel Krejčí. | Foto: ČTK

Na Euro postoupí vítězové devíti skupin a pět nejlepších týmů z druhých míst, do jejichž hodnocení se však celkům z šestičlenných skupin nezapočítávají výsledky s posledním. Češi momentálně vedou tabulku o tři body před Skotskem, které má však k dobru úterní zápas v Řecku a lepší vzájemnou bilanci s Krejčího výběrem.

"Jsem šťastný, že jsme to zvládli. Nerodilo se to lehce. První poločas byl vyrovnaný a pak to ovlivnilo vyloučení v závěru půle," uvedl Krejčí. Jeho tým hrál od 41. minuty podobně jako v domácím zápase přesilovku, ale zatímco loni v říjnu zachraňoval remízu 1:1, dnes ji dokázal využít k vítězství.

Za výhrou nasměrovala Čechy také střídání o poločase, kdy Granečný s Ostrákem nahradili Havelku s Plechatým. "Museli jsme do toho šáhnout a změnit rozestavení, protože jsme hráli proti deseti. Střídání tomu hodně pomohly a oživily," prohlásil Krejčí.

Jednadvacítka se totiž ujala vedení po penaltě nařízené za faul na Granečného. Šašinka sice pokutový kop neproměnil, ale kvůli špatnému postavení brankáře nechal rozhodčí penaltu opakovat. Tentokrát se k míči postavil Bucha a poslal hosty do vedení. V nastavení pak přidal pojistku Drchal.

"Já se na penalty ani nedíval, protože jsem byl nervózní. Dnes je trend takový, že se penalty nechávají opakovat, a klobouk dolů před rozhodčím, že do toho šel," uvedl Krejčí. "A musím pochválit Pavla (Buchu). Je vidět, že nabral sebevědomí, vzal odpovědnost na sebe a penaltu proměnil," dodal.

Češi si výhrou pojistili druhé místo v tabulce, ale pokud by Skotsko v úterý v Řecku ztratilo, bude jim patřit postup z první příčky. "Dnešní výhra je sladká odměna na závěr kvalifikace a teď budeme čekat na ostatní zápasy. První krok jsme udělali, to ostatní ovlivnit nemůžeme. Uvidíme, jak to dopadne, ale věřím, že budeme mít štěstí," řekl Krejčí.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy