Švýcaři ocenili výkon českého týmu. Měli jsme štěstí a brankáře Sommera, přiznali

ČTK ČTK
28. 9. 2022 10:46
Švýcarská média se radují z udržení fotbalové reprezentace v elitní skupině Ligy národů po vítězství 2:1 nad českým týmem, za které podle novinářů vděčí výbornému brankáři Yannu Sommerovi a štěstí. Připomínají, že domácí mužstvo v St. Gallenu třikrát zachránila branková konstrukce, na které skončily střelecké pokusy českých hráčů.
Švýcarsko - Česko, Liga národů (Vlkanova, Widmer)
Švýcarsko - Česko, Liga národů (Vlkanova, Widmer) | Foto: Reuters

"Někdy jedna scéna shrne celý zápas. Běžela 89. minuta, když se Jemelkova hlavička odrazila od vnitřní strany tyče přímo do náruče brankáře Sommera. Švýcaři měli v chladném večeru v St. Gallenu štěstí na své straně a v Sommerovi měli brankáře, který je zachránil chycenou penaltou v horké půlhodince, ve které je Češi mohli nakonec ještě předstihnout," napsal list Neue Zürcher Zeitung ve svém internetovém vydání o přímém souboji o udržení mezi elitou, v němž svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého potřebovali zvítězit.

"Reprezentace porazila Česko 2:1, protože ji třikrát zachránila branková konstrukce a Sommer chytil penaltu. Ale obrana se bez svého šéfa Manuela Akanjiho povážlivě kýve," napsal deník Blick.

Sommera ocenil i list 20 Minuten. "Sommer chytil penaltu po hloupém faulu Elvediho. Byl to jeho pátý chycený pokutový kop za sebou v reprezentačním dresu (bez penaltového rozstřelu)."

Čeští fotbalisté, kteří sestoupili do divize B Ligy národů, se dočkali za svůj výkon uznání. "Bylo to těžce vybojované a šťastné vítězství proti těžkému soupeři," uvedl deník Tages Anzeiger.

Výběr kouče Murata Yakina odstartoval elitní skupinu třemi porážkami, ve zbývajících třech zápasech však vyhrál. Doma porazil Portugalsko 1:0 a ve Španělsku zvítězil 2:1. "Švýcarsko začalo třemi porážkami a spoustou kritiky a soutěž zakončilo třemi výhrami a ještě větší chválou. Tři vítězství stačí k udržení a navíc nejsou k zahození vzhledem k vyhlídkám na mistrovství světa v Kataru. Můžete tam cestovat s dobrým pocitem, ale také s vědomím, že zřídkakdy budete mít takové štěstí jako v St. Gallenu," upozornil list Tages Anzeiger.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

V Česku se čím dál víc lidí nakazí akutními respiračními nemocemi, nákaza chřipkou roste hlavně u dětí

V Česku dochází k nárůstu akutních respiračních infekcí včetně chřipky a respiračně syncytiálních virů. Ukazují to údaje Státního zdravotního ústavu. V některých evropských zemích včetně sousedního Německa už se chřipka šíří se střední intenzitou, v Česku zatím počet případů roste hlavně u dětí ve věku šest až 14 let. Ústav ale upozorňuje na to, že vzorků, které lékaři odesílají do národní referenční laboratoře, není dostatek.

"Ve 48. týdnu 2022 se nemocnost akutních respiračních infekcí v Česku zvýšila o téměř 15 procent. Nárůsty nemocnosti jsou evidovány ve všech krajích a ve všech věkových skupinách, což odpovídá zvyšujícím se počtům pozitivních záchytů chřipkových virů a dalších respiračních agens v populaci," uvedl ústav.

Zdroj: ČTK
Další zprávy