reklama
 
 

Suchého hrozba nejhoršího kvalifikační výsledku netíží. Naučil jsem se mít čistou hlavu, řekl

4. 10. 2017 17:33
Obránce české fotbalové reprezentace Marek Suchý věří, že tým čtvrteční zápas v Baku zvládne. "Je to kvalifikace a chceme se s ní důstojně rozloučit," prohlásil.

Baku - Pokud čeští fotbalisté ve čtvrtek v Ázerbájdžánu prohrají, zaznamenají nejhorší kvalifikační umístění v historii. Obránce Marek Suchý se však katastrofickým scénářem nestresuje, chce v Baku zvítězit a získat důležité body do koeficientu.

Český tým stejně jako Ázerbájdžán už přišel o šanci postoupit na světový šampionát, pokud by ale ve čtvrtek prohrál, obsadil by ve skupině s největší pravděpodobností čtvrtou příčku. Nejhorším dosavadním kvalifikačním výsledkem reprezentace dosud bylo třetí místo.

"Nepřemýšlím nad tím. Během kariéry jsem se naučil mít před zápasem čistou hlavu a ani v kabině jsme se o tom nebavili," řekl na dnešní tiskové konferenci Suchý. "Chceme zápas zvládnout, je to kvalifikace a chceme se s ní důstojně rozloučit. Navíc se hraje o koeficient," dodal.

Zatímco českému výběru hrozí nejhorší kvalifikační výsledek, Ázerbájdžán si naopak může vítězstvím zajistit nejlepší umístění v historii. Motivací navíc pro domácí celek bude také poslední reprezentační zápas obránce a kapitána Rašata Sadygova.

"Je to pro ně motivace navíc, klobouk dolů k dosažení takové mety. Gratulujeme," uvedl stoper Basileje. "Ale bohužel pro něj, pro nás to vůbec nic neznamená, protože my máme vlastní myšlenky a cíle. Chceme vyhrát," přidal devětadvacetiletý Suchý.

Český stoper také odmítl, že by tým před utkáním řešil budoucnost trenéra Karla Jarolíma, kterému končí smlouva. "Situace je taková, jaká je. Podobné myšlenky k tomu patří, ale já to osobně cítím tak, že jde o kvalifikační zápas za nároďák a v takových chvílích osobní cíle musí jít stranou," prohlásil Suchý.

autoři: Sport, ČTK | 4. 10. 2017 17:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama