reklama
 
 

Střelec Darida: V poločase jsme cítili, že dneska je ten den, kdy i proti Němcům můžeme něco uhrát

1. 9. 2017 23:30
Vladimír Darida se proti Německu blýskl parádním gólem, na body to ale nestačilo

Praha - Hlavu držel zpříma, věděl, že za tenhle výkon se český tým rozhodně stydět nemusel. "Ale prohráli jsme," konstatoval Vladimír Darida po utkání, ve kterém český výběr podlehl úřadujícím mistrům světa z Německa 1:2.

"Bolí to," přiznal Darida, který v 78. minutě utkání vyrovnával střelou z dálky na 1:1. Ale Němci v závěru ještě dokázali strhnout vítězství na svoji stranu.

"Podali jsme, myslím, velký výkon, ale v téhle fázi kvalifikace už jsme potřebovali i lepší výsledek, a na ten jsme nedosáhli," mrzelo Daridu, hráče bundesligové Herthy Berlín.

Úvod zápasu se Čechům nepovedl, rychle prohrávali 0:1. "To byla samozřejě komplikace. Ale pak se nám začalo dařit hrát to, co jsme hrát chtěli. Důsledně jsme Němce dostupovali, jak my ve středu pole, tak hlavně stopeři. Ta taktika se dařila, do šancí se nedostávali," rekapituluje Darida.

"To utkání nás stálo hodně sil, je velká škoda, že jsme z toho žádný bod nevytěžili. Měli jsme tam i nějaké brejky, škoda, že se žádný z nich nepodařilo dotáhnout do lepší koncovky. Ještě o poločase jsme cítili, že dneska je ten den, kdy i proti Němcům můžeme něco uhrát. Opravdu mě mrzí, že to nevyšlo," konstatoval pár minut po utkání.

V hledišti se nějaké ty volné sedačky našly. Ale Darida divákům, co přišli, poděkoval. "Vytvořili výbornou atmosféru, hrálo se nám v ní dobře. Škoda, že jsme diváky za jejich podporu nepotěšili i uhraným bodem. Dneska jsme na něj měli."

V pondělí čeká české reprezentanty v kvalifikaci o postup na MS 2018 utkání v Severním Irsku. "Jak jsem zmínil, dneska nás ten zápas stál dost sil. Musíme rychle zregenerovat. A do utkání v Belfastu půjdeme samozřejmě opět naplno, nutně potřebujeme body," dodal Vladimír Darida.

autor: Luděk Mádl | 1. 9. 2017 23:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama