Strašné, lajdácký výkon! píší v Anglii. Snad to byl budíček, přeje si Southgate

Marek Janoš Marek Janoš
12. 10. 2019 7:12
Česko senzačně zaskočilo v Praze Anglii a zvítězilo nad Sterlingem, Sanchem, Maguirem a dalšími hvězdami 2:1. Zatímco čeští fotbalisté sklízí zaslouženou chválu, do anglické reprezentace se opřela tradičně přísná ostrovní média.
Harry Kane v utkání kvalifikace ME 2020 Česko - Anglie
Harry Kane v utkání kvalifikace ME 2020 Česko - Anglie | Foto: Milan Kammermayer

Za kanálem nešetří hráče, ani trenéra Southgatea. Angličané v kvalifikačních zápasech prohráli na den přesně po deseti letech, když proti Česku nepřevedli příliš dobrý výkon. "Lajdácký výkon," titulkoval zápas Daily Mail.

Další média ani experti nešetřili reprezentaci Albionu o nic méně. "Ostuda, hrozný zápas reprezentace," přidal se The Sun a kritická byla ústy svých expertů i BBC. "Opravdu hodně, hodně, hodně špatný výkon. Poprvé za dlouhou dobu. Ani jeden hráč nepodal dobrý výkon. Nevidím v tom zápase pro Anglii žádné pozitivum," hodnotil bývalý křídelník anglické reprezentace Chris Waddle.

Naopak chválil český tým. "Na druhou stranu jsme prohráli s týmem, který zahrál dobře, vydal se ze všech sil a přesně se držel své taktiky," líbilo se mu na hře týmu Jaroslava Šilhavého. "Rozhodně si zaslouží pochvalu," dodal.

Bývalý dlouholetý hráč Manchesteru United a expert stanice ITV Roy Keane se opřel do středních záložníků Jordana Hendersona a Declana Rice. "Jejich vliv na hru v prvním poločase byl nulový. To tady s námi klidně mohli sedět ve studiu," řekl doslova. "Opravdu lajdácky zahrané. Rose se pouze potuloval po lajně, Southgate by měl zkusit nějak jej povzbudit," radil anglickému trenérovi.

Anglie přitom vstoupila do zápasu ideálně, když hned po pěti minutách proměnil penaltu za faul na Sterlinga Harry Kane. Jenže pak další šanci sám Raheem Sterling nevyužil a za Česko se prosadil Jakub Brabec, na kterého ve druhém poločase po krásné akci Lukáše Masopusta navázal svou první brankou v národním týmu útočník Dallasu Zdeněk Ondrášek.

Na ostrovech už počítají s jistým postupem na Euro, a tak hru národního týmu hodnotí především s výhledem na příští rok. Velká část šampionátu se má odehrát i ve Wembley. "Pokud tady chtějí dělat fanouškům radost, musí hrát o dost lépe. Dobrý tým by Čechy zadupal do země," napsal Daily Mail.

Angličanům možná stoupla do hlavy březnová výhra 5:0 nad českým výběrem. Možná i proto slavil Harry Kane proměněnou penaltu jen velmi střídmě. Kritiku ovšem schytala hlavně obrana, která po třech inkasovaných gólech od Kosova v září opět nefungovala ideálně.

"Hráli jsme prostě špatně. Často jsme přicházeli o míče, nehráli jsme týmově. Doufám, že to pro nás zafunguje jako budíček," přál si bezprostředně po zápase hlavní trenér Gareth Southgate. Jeho tým čeká už v pondělí další kvalifikační zápas, reprezentace tentokrát vyjede do Bulharska.

O odlehčení se na závěr trochu překvapivě postaral Gary Lineker, obvyklý kritik fotbalových poměrů s vybroušeným jazýčkem. "Poprvé za deset let jsem se nedíval na naši reprezentaci a takhle to dopadlo!" glosoval na twitteru.