Spokojený Jarolím vtipkoval: Asi hráčům před Severním Irskem taky řeknu, že budou hrát jen poločas

Počáteční smutek vystřídala euforie. Takhle Češi uctili památku Čáslavské a pak přejeli Armény
Darida vybojoval míč, Kadlec poslal přihrávku před branku a Krejčí umístil balon do sítě.
Levý záložník potvrdil dobrou formu z úvodu sezony po svém příchodu do italské Boloni, kde skóroval hned v prvním soutěžním utkání. V reprezentaci dal pátý gól.
Češi se v premiéře pod Jarolímem snažili hrát aktivně a rychle kombinovat a ve 34. minutě přidali druhý gól.
Akci opět rozjel Darida, Krejčí přihrál Kadlecovi a ten za vápnem trefil míč tak, že zapadl do sítě za brankáře Beglarjana.
Luděk Mádl Luděk Mádl
31. 8. 2016 22:05
Pod novým trenérem Karlem Jarolímem odstartovala fotbalová reprezentace vítěznou přípravou proti Arménii (3:0). Kouč si pochvaloval přímočarý fotbal v rychlosti.

Mladá Boleslav - Jako z partesu odehrála česká reprezentace svou premiéru pod novým koučem Karlem Jarolímem. Soupeř z Arménie se nestačil divit, z Mladé Boleslavi si odvezl porážku 0:3.

"Byly tam prvky, na které chceme sázet, tedy přímočarost a pohyb," zářil Karel Jarolím spokojeností. "Ale podstatný bude samozřejmě výkon v neděli." Na startu kvalifikace o MS 2018 tam český tým uvítá na Letné tým Severního irska.

"Nikdy jsem neřekl, že sestava z prvního poločasu bude hrát i proti Severnímu Irsku. Jak nastoupíme v neděli, to ještě nevím, to jste na mě moc rychlí, to si musím nechat projít hlavou, ale něco mi zápas s Arménií samozřejmě naznačil," culil se Jarolím.

Jednotlivce chválit nechtěl, v případě dvou ale udělal výjimku. "Oba debutanti, jak Pokorný, tak Sýkora zvládli zápas velmi dobře," pochválil nováčky z Liberce.

Jarolím: Je to celé jen o hlavě

Velmi dobře zahrál po dlouhé pauze v reprezentaci i Václav Kadlec. "Šli jsme do toho naplno. Věděli jsme, že budeme hrát jen poločas a pak se to prostřídá. Tak nebylo na co se šetřit," poznamenal Kadlec.

"No, tak to budu muset asi hráčům i před Severním Irskem říct, že se hraje jen poločas," rozesmálo to Jarolíma. "Jak vidíte, je to jen o hlavě," prohodil už vážnějším tónem.

Jedna záhada ale zatím zůstala neodtajněna. Když se novináři ptali v mixzóně po utkání Václava Kadlece, jak to vypadá s jeho přestupem z Midtjyllandu do Sparty, jen se usmál: "Nevím, musím se jít podívat na telefon."

Sparta zatím přestup nepotvrdila, na jeho realizaci zbývá ještě celý čtvrtek 1. září.