Škoda po premiérovém Euru: Gól je hezký, ale cílem pro mě byl postup ze skupiny

Jakub Martinovský
22. 6. 2016 19:36
Čeští fotbaloví reprezentanti se vrátili z mistrovství Evropy ve Francii. Den po vypadnutí ze základní skupiny přiletěli na Letiště Václava Havla, ale do rozhovorů se jim příliš nechtělo. Jediným hráčem, který byl svolný se vyjádřit do mikrofonu, byl útočník Milan Škoda.
Milan Škoda slaví branku do sítě Chorvatska.
Milan Škoda slaví branku do sítě Chorvatska. | Foto: Reuters

Praha - Byl jediným českým hráčem, který dokázal na turnaji vstřelit gól ze hry, když povedenou hlavičkou dal naději proti Chorvatům, kterou pak dokonal pokutovým kopem Tomáš Necid. Pro Milana Škodu to byl první evropský šampionát, ale ze své branky nemá zpětně příliš radost. Raději by preferoval týmový úspěch na šampionátu ve Francii.

Milane, nakonec jste z těžké skupiny nepostoupili. Jak turnaj hodnotíte?

Skupinu jsme sice měli hodně těžkou, ale do posledního zápasu jsme vstupovali s tím, že když ho vyhrajeme, tak postoupíme, ale bohužel nám to nevyšlo.

Byli jste kritizovaní, že jste nehráli ofenzivněji. Nebyla chyba, že jste nehráli od začátku na dva útočníky?

Taktiku bych asi neměnil. Věřím tomu, že trenér ji nastavil tak, jak nejlíp myslel. Poslední zápas s Tureckem nebyl špatný, ale Turci nám dali rychlý gól. My pak měli dost šancí, ale bohužel jsme je nevyužili. My jsme v podstatě v každém zápase prohrávali, a to je pak těžké nějakým způsobem otáčet.

Pro vás osobně to bylo první EURO a dokázal jste na něm vstřelit gól. Jaký si z něj odnášíte pocity?

Tím gólem jsem si svůj cíl nesplnil. Chtěl jsem hlavně s týmem postoupit. Když ten zápas s Tureckem skončil, tak jsem si uvědomil, že jsem ten gól dal a odnesl jsem si z toho turnaje alespoń něco dobrého. Samozřejmě cíl byl postup.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy