Šilhavý si cenil výhry nad "skvělými Izraelci". Nadchl ho univerzál Provod

ČTK Sport ČTK, Sport
11. 10. 2020 23:54
Trenér Jaroslav Šilhavý si pochvaloval, jak se čeští fotbalisté v utkání Ligy národů v Izraeli vyrovnali s problémy, které reprezentaci před zápasem připravil koronavirus.
Lukáš Provod v dresu českého národního týmu.
Lukáš Provod v dresu českého národního týmu. | Foto: Reuters

 Kvůli covidu-19 vypadlo několik hráčů v čele s kapitánem Bořkem Dočkalem a polovina týmu přicestovala z Kypru do dějiště duelu Haify až dnes. Český celek i tak zvítězil 2:1 a ve skupině dál ztrácí bod na vedoucí Skotsko, kde se představí ve středu.

"Jsem především rád za to vítězství, protože problémy jsme měli velké. Musím kluky pochválit, že to i v těch nestandardních věcech dnešní doby zvládli tříbodově," uvedl Šilhavý na tiskové konferenci.

K dispozici měl jen 18 hráčů a devět z nich přiletělo do Haify po sobotních kontrolních testech na Kypru, kde se tým chytal po středeční výhře 2:1 v přípravě nad domácím výběrem, až dnes malým letadlem.

"Měli jsme tu v podstatě jen jediného útočníka a plno obranných hráčů. Vyrovnali jsme se s tím více než dobře. Tyhle věci nás teď zlobí, o to je to vítězství cennější. Vezeme tři body s takto silným soupeřem. Jsme rádi, do tabulky nám to hodně pomůže," prohlásil Šilhavý.

Jeho celek vedl od 14. minuty, kdy si dali Izraelci kuriózní vlastní gól po malé domů, kterou promáchl brankář.

"Fotbal je o chybách, Izraelci jich dnes udělali víc než my. Paradoxně my jsme předtím dvě velké šance nedali, soupeř nám tím gólem pomohl. To se někdy stává. Pramenilo to z té aktivity v úvodu zápasu, možná jsme si to i zasloužili. Možná jsme soupeře trochu zaskočili," přemítal Šilhavý.

Dvě minuty po pauze zvýšil Matěj Vydra, který dal v reprezentaci gól poprvé od března 2016.

"Už bylo na čase. Doufám, že se Matěj chytne. Že mu to pomůže i do jeho působiště v Anglii a tady si řekne o místo mnohem výrazněji. Pořád si myslím, že je v něm velký potenciál, který nedokáže prodat," poznamenal Šilhavý.

V 56. minutě snížil Eran Zahavi a v závěru český tým zachránil od vyrovnání gólman Tomáš Vaclík, který vykopl míč na tyč.

"Musím říct, že Izraelci na mě udělali velký dojem. Jsou velmi techničtí, rychlí, vědí, co mají hrát, na míči jsou skvělí. V závěru jsme přečkali velké šance, Vacloš to tečoval na tyč. Myslím, že o to je naše vítězství cennější," prohlásil Šilhavý.

Pochválil záložníka Lukáše Provoda, který v závěru po vystřídání Vydry dohrával na hrotu útoku.

"Bylo to těžké, protože jsme museli přestavovat sestavu. Musím říct, že Lukáš dnes odehrál výborný zápas. Poradil si jak na straně, tak ve středu útoku. Byl to jeden z našich nejlepších hráčů," dodal Šilhavý.

Moje místo: Eva Samková | Video: Red Bull
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy