Sestava na Anglii: Darida místo Dočkala, Gebre Selassie dostal přednost před Vydrou

ČTK ČTK
22. 3. 2019 19:49
Zraněného kapitána českých fotbalistů Bořka Dočkala nahradí ve večerním úvodním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Anglii podle předpokladů záložník Herthy Berlín Vladimír Darida.
Vladimír Darida nahradí v Anglii zraněného Bořka Dočkala.
Vladimír Darida nahradí v Anglii zraněného Bořka Dočkala. | Foto: Reuters

Trenér Jaroslav Šilhavý podle očekávání také nasadil do zálohy defenzivněji laděného Theodora Gebre Selassieho, který dostal přednost před Matějem Vydrou a měl by se pokusit ubránit domácí hvězdu na levé straně útoku Raheema Sterlinga.

Český celek nastoupí se třemi změnami oproti poslednímu utkání na podzim se Slovenskem (1:0). Vedle Vydry a Dočkala není v sestavě ani brankář Tomáš Vaclík, kterého vyřadilo zranění, mezi tyčemi ho nahradí Jiří Pavlenka.

Také Angličané nastoupí v očekávané sestavě. Ve středu útoku bude kapitán Harry Kane, kterého vedle Sterlinga na pravé straně doplní Jadon Sancho. Zdravotně do pořádku se stihl dát Jordan Henderson.

Zápas v proslulém Wembley začne ve 20:45 SEČ.

Základní sestavy:

Anglie: Pickford - Walker, Keane, Maguire, Chilwell - Alli, Dier, Henderson - Sancho, Kane, Sterling.

ČR: Pavlenka - Kadeřábek, Čelůstka, Kalas, Novák - Souček, Pavelka - Gebre Selassie, Darida, Jankto - Schick.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Schodek rozpočtu se může přiblížit půl bilionu korunám, připustila Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku. Řekla to ve středu v České televizi. Naposledy Sněmovna souhlasila se zvýšením schodku na 300 miliard korun 22. dubna. Před pandemií koronaviru byl schodek rozpočtu letos naplánován na 40 miliard korun.

Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.

Ke konci května skončilo hospodaření státu schodkem 157,4 miliardy korun z dubnového schodku 93,8 miliardy korun. Květnový výsledek je tak nejhorší od vzniku ČR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy