Sestava na Anglii: Darida místo Dočkala, Gebre Selassie dostal přednost před Vydrou

ČTK ČTK
22. 3. 2019 19:49
Zraněného kapitána českých fotbalistů Bořka Dočkala nahradí ve večerním úvodním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Anglii podle předpokladů záložník Herthy Berlín Vladimír Darida.
Vladimír Darida nahradí v Anglii zraněného Bořka Dočkala.
Vladimír Darida nahradí v Anglii zraněného Bořka Dočkala. | Foto: Reuters

Trenér Jaroslav Šilhavý podle očekávání také nasadil do zálohy defenzivněji laděného Theodora Gebre Selassieho, který dostal přednost před Matějem Vydrou a měl by se pokusit ubránit domácí hvězdu na levé straně útoku Raheema Sterlinga.

Český celek nastoupí se třemi změnami oproti poslednímu utkání na podzim se Slovenskem (1:0). Vedle Vydry a Dočkala není v sestavě ani brankář Tomáš Vaclík, kterého vyřadilo zranění, mezi tyčemi ho nahradí Jiří Pavlenka.

Také Angličané nastoupí v očekávané sestavě. Ve středu útoku bude kapitán Harry Kane, kterého vedle Sterlinga na pravé straně doplní Jadon Sancho. Zdravotně do pořádku se stihl dát Jordan Henderson.

Zápas v proslulém Wembley začne ve 20:45 SEČ.

Základní sestavy:

Anglie: Pickford - Walker, Keane, Maguire, Chilwell - Alli, Dier, Henderson - Sancho, Kane, Sterling.

ČR: Pavlenka - Kadeřábek, Čelůstka, Kalas, Novák - Souček, Pavelka - Gebre Selassie, Darida, Jankto - Schick.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy