Sestava na Anglii: Darida místo Dočkala, Gebre Selassie dostal přednost před Vydrou

ČTK ČTK
22. 3. 2019 19:49
Zraněného kapitána českých fotbalistů Bořka Dočkala nahradí ve večerním úvodním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Anglii podle předpokladů záložník Herthy Berlín Vladimír Darida.
Vladimír Darida nahradí v Anglii zraněného Bořka Dočkala.
Vladimír Darida nahradí v Anglii zraněného Bořka Dočkala. | Foto: Reuters

Trenér Jaroslav Šilhavý podle očekávání také nasadil do zálohy defenzivněji laděného Theodora Gebre Selassieho, který dostal přednost před Matějem Vydrou a měl by se pokusit ubránit domácí hvězdu na levé straně útoku Raheema Sterlinga.

Český celek nastoupí se třemi změnami oproti poslednímu utkání na podzim se Slovenskem (1:0). Vedle Vydry a Dočkala není v sestavě ani brankář Tomáš Vaclík, kterého vyřadilo zranění, mezi tyčemi ho nahradí Jiří Pavlenka.

Také Angličané nastoupí v očekávané sestavě. Ve středu útoku bude kapitán Harry Kane, kterého vedle Sterlinga na pravé straně doplní Jadon Sancho. Zdravotně do pořádku se stihl dát Jordan Henderson.

Zápas v proslulém Wembley začne ve 20:45 SEČ.

Základní sestavy:

Anglie: Pickford - Walker, Keane, Maguire, Chilwell - Alli, Dier, Henderson - Sancho, Kane, Sterling.

ČR: Pavlenka - Kadeřábek, Čelůstka, Kalas, Novák - Souček, Pavelka - Gebre Selassie, Darida, Jankto - Schick.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Německé automobilky dostaly miliardovou pokutu za kartelovou dohodu

Německý kartelový úřad uložil třem velkým automobilkám BMW, Volkswagen a Daimler úhrnnou pokutu 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč). Podle jeho zjištění se spolu dohadovaly na cenách oceli, kterou kupovaly od dodavatelů, a porušily tak zákon.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Podnikatel Zadeh vysoudil na státu deset tisíc za přísný režim vazby. Původně chtěl statisíce

Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně ponechal v přísnějším režimu vazby. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který muži přiznal 10.250 korun s úroky. Zadeh se neúspěšně domáhal celkem 410 000 korun a také veřejné omluvy od ministerstva spravedlnosti. Stát mu nicméně bude muset zaplatit také náklady soudního řízení v řádu několika desetitisíců korun.

Íránský podnikatel s českým občanstvím byl ve vazbě nejprve od března 2014 do února 2016 kvůli podezření z miliardových daňových úniků při dovozu pohonných hmot. Na svobodu se dostal díky rekordní kauci 150 milionů korun. V prosinci téhož roku však putoval do vazební cely znovu, tentokrát kvůli ovlivňování svědků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy