Se zesnulým fotbalistou Adamcem se v Trnavě loučily tisíce lidí

ČTK ČTK
4. 1. 2019 16:39
Několik tisíc lidí se dnes přišlo rozloučit s legendou slovenského fotbalu Jozefem Adamcem, který zemřel 24. prosince ve věku 76 let. Smuteční ceremoniál se konal na stadionu úřadujícího slovenského mistra Spartaku Trnava, v jehož dresu dosáhl Adamec největších klubových úspěchů.
Pohřeb Jozefa Adamce proběhl v Trnavě.
Pohřeb Jozefa Adamce proběhl v Trnavě. | Foto: ČTK

Již více než hodinu před začátkem obřadu čekal dav lidí u hrací plochy stadionu v Trnavě, kde byla vystavena rakev s ostatky někdejšího fotbalisty a trenéra a dres s číslem 10, které Adamec nosil. Mnozí přinesli květiny a věnce. Nechyběli mezi nimi šéf Slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik a bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič.

V úvodu posledního rozloučení zazněla oblíbená Adamcova skladba Jednoho dne se vrátíš od Věry Špinarové. Velkoplošné obrazovky na stadionu promítaly Adamcovy fotografie a záběry z období jeho hráčské kariéry. "Status legendy vám zůstane. Ať je vám slovenská země lehká, odpočívejte v pokoji," řekl v projevu šéf trnavského klubu Marek Ondrejka.

Po skončení církevního obřadu, který na hrací ploše vedl trnavský arcibiskup Ján Orosch, zazněla klubová hymna Spartaku. Při odjezdu rakve ze stadionu přítomní tleskali vestoje, fanoušci na jedné z tribun rozvinuli obří transparent s nápisem "Legendy jsou věčné! Jozef 'Hatrlo' Adamec" a s podobiznou zesnulé fotbalové legendy. Fanoušci v rukou drželi světlice a skandovali Adamcovo jméno.

Stříbrný medailista z mistrovství světa 1962 v Chile Adamec hrál také v Dukle Praha a Slovanu Bratislava. Čtyřikrát se stal ligovým králem střelců. Někdejšímu útočníkovi, přezdívanému Hatrlo, se jako jednomu z mála hráčů na světě podařilo vstřelit hattrick Brazílii.

Po ukončení hráčské kariéry byl Adamec trenérem řady klubů na Slovensku i v Česku, v letech 1999 až 2001 byl na lavičce slovenské reprezentace. Jako hráč i trenér poutal pozornost svým temperamentem, emotivními výroky i disciplinárními přestupky. V anketě o slovenského fotbalistu století obsadil Adamec druhé místo za Jánem Popluhárem.

 

Právě se děje

Další zprávy