Rivalita je tu pořád, těší se fotbaloví reprezentanti na prestižní souboje se Slováky v Lize národů

Sport Sport
24. 1. 2018 15:57
Čeští fotbalisté jsou spokojení s losem nové Ligy národů.
Radost českých fotbalistů.
Radost českých fotbalistů. | Foto: Reuters

Praha - Skupina Ligy národů se Slovenskem a Ukrajinou? Fotbalovým reprezentantům udělal los skupiny nové Ligy národů radost. Těší se především na vyhecované souboje se Slováky.

"Myslím, že jsou to dobří soupeři. Hlavně Slovensko bude pro nás hráče i pro diváky hodně prestižní, protože ta česko-slovenská rivalita je tady pořád," říká záložník Jan Kopic. "Myslím, že se máme na co těšit," mne si ruce plzeňský středopolař v očekávání prestižních soubojů.

"Bude to stejné jako například v hokeji," přidává se útočník Václav Kadlec. "Každá naše konfrontace se Slovenskem je sledovaná a ani teď to nebude jiné. Vzájemné zápasy budou zajímat fanoušky a vlastně i celou veřejnost," doplňuje útočník Sparty.

Jeho parťák z reprezentačního útoku Michael Krmenčík vyhlíží derby se Slovenskem i kvůli tomu, že v klubové kabině sedává se slovenskými reprezentanty. "Silnější týmy jsme ani dostat nemohli, ale těším se na to. I proto, že v Plzni máme spoluhráče Matúše Kozáčika a Patrika Hrošovského, kteří za Slovensko nastupují," usmívá se Krmenčík.

Popichování v šatně Viktorie očekává i Kopic. "Možná se před zápasem s Páťou Hrošovským nebo Kozou hecneme. Nějak to hrotit určitě nebudeme," slibuje Kopic a dodává: "Ale samozřejmě, kdo z toho duelu vyjde vítězně, ten bude mít pak v kabině navrch."

A hlas z druhé, tedy slovenské strany? Zní velmi podobně. "Je to zajímavé, že jsme dostali dva sousedy Slovenska, aspoň to nebude daleké cestování. Hlavně s Českem to může být zajímavá konfrontace," přemítá zmiňovaný "Plzeňák" Hrošovský. "Už jsem jednou s Českem hrál, sice to byl tehdy jenom přípravný zápas, ale porazili jsme ho. Doufám, že se to podaří znovu," doplňuje.

Českým reprezentantům se zrod nové soutěže zamlouvá. "Líbí se mi, že se v Lize národů bude o něco hrát. Ne že by se v přátelácích o nic nehrálo, ale nemělo to takový náboj. Teď bude motivace větší," přesvědčuje Kopic.

Krmenčík souhlasí. "Liga národů je podle mě dobrá volba. Je lepší menší skupina, než tam mít víc týmů. Pro cestování je dobře, že Slovensko je hned vedle nás a Ukrajina je také kousek," libuje si reprezentační kanonýr.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Český čtyřkajak byl na kilometru na ME pátý

Čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Michal Kulich, Vilém Kukačka, Martin Sobíšek obsadil ve finále mistrovství světa rychlostních kanoistů v Mnichově páté místo na kilometrové trati a postaral se o nejlepší český výsledek v dnešních bojích o medaile. Neolympijskou disciplínu ovládli domácí Němci, za kterými česká posádka zaostala téměř o pět sekund.

"Finále hodnotím kladně, jelo se nám super. Byl to náš první kilák, takže jsme úplně nevěděli, co od toho čekat. Předjely nás lodě se zkušenými kajakáři, takže si myslím, že to dopadlo dobře," řekl Tomáš Sobíšek.

Sedmý skončil na pětistovce kajakář Jakub Zavřel a na kilometru deblkajak Eliška Betlachová, Adéla Házová. Kanoistka Denisa Řáhová byla na pětistovce osmá. Ani jedna z těchto tratí v současnosti nepatří do olympijského programu.

před 1 hodinou

Ministerstvo zdravotnictví nechystá na začátek školního roku kvůli covidu žádná nařízení pro školy

Na začátek nadcházejícího nového školního roku se ve školách nechystají žádná protiepidemická opatření proti covidu-19. Jejich případné zavedení později bude záležet na dalším vývoji epidemie. V pátek to oznámil ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Nevyloučil zpřísnění v případě výrazného zhoršení situace, například zavírání škol by podle něj ale ministerstvo školství nepodporovalo. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že v současné situaci nejsou opatření nutná, vývoj chce sledovat.

"Nepředpokládá se, že bychom plošně testovali, že bychom školy zavírali, ale samozřejmě může nastat situace, že na přechodnou dobu nebude žádné zbytí," uvedl Balaš. Současný vývoj epidemie podle něj nenasvědčuje tomu, že by kvůli epidemii měly nastat vážné problémy. Ministerstvo podle něj bude situaci sledovat a radikálněji by se řešila jen v případě, že by například vážně onemocnělo větší množství učitelů. "Věřím, že to zvládneme. Budu muset vycházet z toho, co nám řekne ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy