Rivalita je tu pořád, těší se fotbaloví reprezentanti na prestižní souboje se Slováky v Lize národů

Sport Sport
24. 1. 2018 15:57
Čeští fotbalisté jsou spokojení s losem nové Ligy národů.
Radost českých fotbalistů.
Radost českých fotbalistů. | Foto: Reuters

Praha - Skupina Ligy národů se Slovenskem a Ukrajinou? Fotbalovým reprezentantům udělal los skupiny nové Ligy národů radost. Těší se především na vyhecované souboje se Slováky.

"Myslím, že jsou to dobří soupeři. Hlavně Slovensko bude pro nás hráče i pro diváky hodně prestižní, protože ta česko-slovenská rivalita je tady pořád," říká záložník Jan Kopic. "Myslím, že se máme na co těšit," mne si ruce plzeňský středopolař v očekávání prestižních soubojů.

"Bude to stejné jako například v hokeji," přidává se útočník Václav Kadlec. "Každá naše konfrontace se Slovenskem je sledovaná a ani teď to nebude jiné. Vzájemné zápasy budou zajímat fanoušky a vlastně i celou veřejnost," doplňuje útočník Sparty.

Jeho parťák z reprezentačního útoku Michael Krmenčík vyhlíží derby se Slovenskem i kvůli tomu, že v klubové kabině sedává se slovenskými reprezentanty. "Silnější týmy jsme ani dostat nemohli, ale těším se na to. I proto, že v Plzni máme spoluhráče Matúše Kozáčika a Patrika Hrošovského, kteří za Slovensko nastupují," usmívá se Krmenčík.

Popichování v šatně Viktorie očekává i Kopic. "Možná se před zápasem s Páťou Hrošovským nebo Kozou hecneme. Nějak to hrotit určitě nebudeme," slibuje Kopic a dodává: "Ale samozřejmě, kdo z toho duelu vyjde vítězně, ten bude mít pak v kabině navrch."

A hlas z druhé, tedy slovenské strany? Zní velmi podobně. "Je to zajímavé, že jsme dostali dva sousedy Slovenska, aspoň to nebude daleké cestování. Hlavně s Českem to může být zajímavá konfrontace," přemítá zmiňovaný "Plzeňák" Hrošovský. "Už jsem jednou s Českem hrál, sice to byl tehdy jenom přípravný zápas, ale porazili jsme ho. Doufám, že se to podaří znovu," doplňuje.

Českým reprezentantům se zrod nové soutěže zamlouvá. "Líbí se mi, že se v Lize národů bude o něco hrát. Ne že by se v přátelácích o nic nehrálo, ale nemělo to takový náboj. Teď bude motivace větší," přesvědčuje Kopic.

Krmenčík souhlasí. "Liga národů je podle mě dobrá volba. Je lepší menší skupina, než tam mít víc týmů. Pro cestování je dobře, že Slovensko je hned vedle nás a Ukrajina je také kousek," libuje si reprezentační kanonýr.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy