Prohra na závěr. Čeští fotbalisté podlehli v přípravě 1:2 v Turecku

19. 11. 2022 20:04
Čeští fotbalisté se rozloučili s kalendářním rokem porážkou 1:2 v přípravném utkání v Turecku a nenavázali na středeční vítězství 5:0 nad Faerskými ostrovy.
Tomáš Souček jako kapitán českou reprezentaci v Turecku k úspěchu nepřivedl
Tomáš Souček jako kapitán českou reprezentaci v Turecku k úspěchu nepřivedl | Foto: Dalibor Sosna

V Gaziantepu ve 31. minutě otevřel skóre domácí Enes Ünal, v 56. minutě sice vyrovnal Václav Černý, ale v 70. minutě rozhodl Hakan Calhanoglu. Český tým prohrál s Tureckem potřetí za sebou.

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého zakončili rok s nelichotivou bilancí dvou vítězství, dvou remíz a šesti porážek.

Reprezentanti neprošli na nadcházející světový šampionát v Kataru a další zápas je čeká až v březnu, kdy doma proti Polsku vstoupí do kvalifikace o mistrovství Evropy.

Přípravné fotbalové utkání v Gaziantepu:

Turecko - Česko 2:1 (1:0)

Branky: 31. Ünal, 70. Calhanoglu - 56. Černý. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Connor (všichni Skot.). Bez karet.

Turecko: Alemdar - Akaydin, Söyüncü (60. Özkacar), Kabak (60. Sacun) - Bulut, S. Özcan, Calhanoglu (80. B. Özcan), Elmali - Ünder (80. Yüksek), Sinik (68. Güler) - Ünal (68. Tosun). Trenér: Kuntz.

Česko: Pavlenka (46. Koubek) - Coufal, Zima, Brabec, Matějů (90.+1 Stronati) - Král, Souček - Černý (73. Schwarz), Barák (85. Růsek), Zmrhal (73. Navrátil) - Pekhart (46. Chytil). Trenér: Šilhavý.