Proti Španělům stáli kousek od zlata. Podívejte se, co dnes dělají členové Hřebíkovy devatenáctky

V týmu stříbrné devatenáctky z roku 2011 byli také Ladislav Krejčí, Pavel Kadeřábek a Jakub Jugas.
Českou devatenáctku dovedl v roce 2011 na Euro trenér Jaroslav Hřebík, v současnosti generální sportovní manažer Sparty. Ale že to byly nervy. Češi postoupili v první fázi kvalifikace po prohře s Makedonií až ze třetího místa a v rozhodujícím boji o postup otočili v závěru zápas s Izraelem.
Evropského šampionátu v Rumunsku se stejně jako letos účastnilo pouze osm mužstev. Češi neztratili ve skupině proti domácím, Irům a Řekům ani bod a v semifinále přehráli Srby. Jenže finále proti Španělům uteklo českým bojovníkům v prodloužení, a tak se po zápase topili v slzách. Na snímku vidíme brankaře Tomáše Koubka.
Pojďme si stříbrné hochy představit jednoho po druhém. Všech pět utkání odchytal Tomáš Koubek, proti Řekům ve skupině udržel čisté konto a patřil k oporám mužstva. Po mistrovství zůstal ještě čtyři roky v Hradci Králové, ale nyní už dávno patří Spartě. Stabilně chytal za jednadvacítku a nakoukl už i do "áčkové" reprezentace.
Tohle je Jakub Zapletal, který kryl Koubkovi záda, ale do branky se ani na minutu nedostal. Po šampionátu to ve Zlíně dotáhl nejdále ke druholigovým startům a později odešel na hostování do Kroměříže. V současnosti hraje na postu pravého obránce 1. B třídu za vísku Mladcová na okraji Zlína.
Foto: ČTK
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 7. 2017 14:13
Podívejte se v přehledu na české fotbalisty, kteří v roce 2011 získali stříbrné medaile na mistrovství Evropy do devatenácti let v Rumunsku.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Policisté v Paříži zastřelili muže, který je chtěl napadnout nožem

Pařížští policisté v pátek zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!". Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy