Proti Španělům stáli kousek od zlata. Podívejte se, co dnes dělají členové Hřebíkovy devatenáctky

V týmu stříbrné devatenáctky z roku 2011 byli také Ladislav Krejčí, Pavel Kadeřábek a Jakub Jugas.
Českou devatenáctku dovedl v roce 2011 na Euro trenér Jaroslav Hřebík, v současnosti generální sportovní manažer Sparty. Ale že to byly nervy. Češi postoupili v první fázi kvalifikace po prohře s Makedonií až ze třetího místa a v rozhodujícím boji o postup otočili v závěru zápas s Izraelem.
Evropského šampionátu v Rumunsku se stejně jako letos účastnilo pouze osm mužstev. Češi neztratili ve skupině proti domácím, Irům a Řekům ani bod a v semifinále přehráli Srby. Jenže finále proti Španělům uteklo českým bojovníkům v prodloužení, a tak se po zápase topili v slzách. Na snímku vidíme brankaře Tomáše Koubka.
Pojďme si stříbrné hochy představit jednoho po druhém. Všech pět utkání odchytal Tomáš Koubek, proti Řekům ve skupině udržel čisté konto a patřil k oporám mužstva. Po mistrovství zůstal ještě čtyři roky v Hradci Králové, ale nyní už dávno patří Spartě. Stabilně chytal za jednadvacítku a nakoukl už i do "áčkové" reprezentace.
Tohle je Jakub Zapletal, který kryl Koubkovi záda, ale do branky se ani na minutu nedostal. Po šampionátu to ve Zlíně dotáhl nejdále ke druholigovým startům a později odešel na hostování do Kroměříže. V současnosti hraje na postu pravého obránce 1. B třídu za vísku Mladcová na okraji Zlína.
Foto: ČTK
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 7. 2017 14:13
Podívejte se v přehledu na české fotbalisty, kteří v roce 2011 získali stříbrné medaile na mistrovství Evropy do devatenácti let v Rumunsku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Metro na části linky B nejezdí, pod soupravu spadl člověk

Provoz linky B pražského metra mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most ve čtvrtek dopoledne zastavil pád člověka pod soupravu ve stanici Vysočanská. Muž na místě zemřel, s největší pravděpodobností se jednalo o sebevraždu, řekla mluvčí policie Martina Špryslová. Dopravní podnik v místě výluky prodloužil trasy některých tramvají i autobusů.

"Ve stanici metra Vysočanská došlo ke srážce osoby se soupravou metra. Bohužel jsme už nedokázali pomoci, člověk zemřel. V místě je provoz metra přerušen," informovali na Twitteru záchranáři. Na místě jsou i hasiči.

před 54 minutami

Za prvních sedm měsíců roku se v Česku nejvíce elektřiny vyrobilo z hnědého uhlí

Za prvních sedm měsíců letošního roku se nejvíce elektřiny vyrobilo v České republice z hnědého uhlí. Připadá na něj 38,4 procenta vyrobené elektřiny. Na druhém místě jsou jaderné elektrárny, které vyrobily 36,7 procenta elektřiny. Vyplývá to z informací interaktivního modulu Energostat oborového webu oEnergetice.cz.

Třetím největším producentem elektřiny v ČR byly v prvních sedmi měsících roku plynové zdroje, vyrobily 7,4 procenta elektrické energie. Solární elektrárny se na výrobě podílely z 3,7 procenta, biomasa 3,1 procenty a ostatní obnovitelné zdroje třemi procenty. Vodní elektrárny vyrobily 2,8 procenta elektřiny, ukazují data.

Statistika za leden až červenec letošního roku odráží situaci za celý loňský rok. V České republice se loni vyrobilo 84,9 terawatthodin (TWh) elektřiny, což je meziroční nárůst o 4,3 procenta. Největší podíl na výrobě mělo hnědé uhlí, z něhož se vyrobilo 31,4 TWh elektřiny. Na druhém místě jsou jaderné elektrárny, které vyrobily 30,7 TWh elektřiny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Celníci odhalili nelegální výrobce cigaret, daňové úniky přesáhly 170 milionů korun

Celníci během dvou rozsáhlých razií na několika místech republiky objevili tuny tabáku, miliony kusů cigaret či velmi výkonné linky na výrobu cigaret a dalších tabákových výrobků. Rozkryli daňové úniky za dohromady víc než 170 milionů korun, informovala dnes mluvčí celníků Martina Kaňková. Po první akci policisté obvinili 14 osob z krácení daní. Při druhé odkryli mezinárodní skupinu osob, která obchodovala s nelegálně vyráběnými cigaretami na území více států. Stíhají 12 podezřelých.

Při první akci s krycím názvem Kolosseum odhalili celníci daňový únik ve výši nejméně 130 milionů korun. Při prohlídkách našli na Olomoucku sklad a kompletní výrobní linku a technologii na výrobu cigaret, balicí linku na cigaretové krabičky, sušárnu na tabák a dieselagregát na výrobu elektrické energie.

Během druhé akce nazvané Capello celníci na Plzeňsku a v Praze zajistili více než šest milionů cigaret, dvě tuny tabáku, dvě tuny tabákového odpadu, komponenty k výrobě cigaret a výrobní linku na výrobu cigaret. Způsobenou škodu na spotřební dani vyčíslili v tomto případě na víc než 43 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy