Proti Španělům stáli kousek od zlata. Podívejte se, co dnes dělají členové Hřebíkovy devatenáctky

V týmu stříbrné devatenáctky z roku 2011 byli také Ladislav Krejčí, Pavel Kadeřábek a Jakub Jugas.
Českou devatenáctku dovedl v roce 2011 na Euro trenér Jaroslav Hřebík, v současnosti generální sportovní manažer Sparty. Ale že to byly nervy. Češi postoupili v první fázi kvalifikace po prohře s Makedonií až ze třetího místa a v rozhodujícím boji o postup otočili v závěru zápas s Izraelem.
Evropského šampionátu v Rumunsku se stejně jako letos účastnilo pouze osm mužstev. Češi neztratili ve skupině proti domácím, Irům a Řekům ani bod a v semifinále přehráli Srby. Jenže finále proti Španělům uteklo českým bojovníkům v prodloužení, a tak se po zápase topili v slzách. Na snímku vidíme brankaře Tomáše Koubka.
Pojďme si stříbrné hochy představit jednoho po druhém. Všech pět utkání odchytal Tomáš Koubek, proti Řekům ve skupině udržel čisté konto a patřil k oporám mužstva. Po mistrovství zůstal ještě čtyři roky v Hradci Králové, ale nyní už dávno patří Spartě. Stabilně chytal za jednadvacítku a nakoukl už i do "áčkové" reprezentace.
Tohle je Jakub Zapletal, který kryl Koubkovi záda, ale do branky se ani na minutu nedostal. Po šampionátu to ve Zlíně dotáhl nejdále ke druholigovým startům a později odešel na hostování do Kroměříže. V současnosti hraje na postu pravého obránce 1. B třídu za vísku Mladcová na okraji Zlína.
Foto: ČTK
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 7. 2017 14:13
Podívejte se v přehledu na české fotbalisty, kteří v roce 2011 získali stříbrné medaile na mistrovství Evropy do devatenácti let v Rumunsku.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy