Přece jen proti Messimu? Češi znovu vyjednávají o přípravném zápase s Argentinou

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 1. 2019 14:35
Fotbalová asociace ČR je opět v kontaktu s Argentinou ohledně vzájemného přípravného utkání reprezentací. Strany spolu diskutují o říjnovém termínu, k dohodě je ale zatím podle všeho daleko. Pro březnový přípravný zápas s českým týmem dostala přednost Brazílie i kvůli tomu, že Argentina chtěla hrát na stadionu nejméně pro 30 tisíc lidí, který v Česku není.
Prověří Lionel Messi obranu české reprezentace?
Prověří Lionel Messi obranu české reprezentace? | Foto: Reuters

"Pravdou je, že určitá komunikace mezi námi a Argentinou o tom druhém podzimním termínu v tuto chvíli probíhá. Neumím říct, jak moc je to reálné. Zejména s ohledem na to, že pokud by Argentina nadále trvala na tom, že chce hrát na stadionu s minimální kapacitou 30 tisíc diváků, je to věc, která je v jednáních velmi limitující," řekl novinářům předseda asociace Martin Malík.

Argentina, jejíž největší hvězdou je barcelonský útočník Lionel Messi, chtěla hrát s českou reprezentací už 26. března v německých Drážďanech. FAČR však preferovala zápas na domácí půdě, a proto se nakonec dohodla k utkání s Brazílií v pražském Edenu. Argentinská strana i tak znovu projevila zájem.

"Myslím, že nejen pro asociaci, ale pro celý český fotbal je dobře, že je zde zájem ze strany takových týmů s naším nároďákem hrát," doplnil Malík.

Asociace chce co nejdříve zveřejnit ceny vstupenek na duel s Brazílií. "Debata ještě probíhá, komunikujeme v této oblasti i s Brazílií. FAČR omezuje protokol, který běžně používá, abychom si byli jisti, že k fanouškům se vstupenek dostane skutečně co nejvíc. Předpokládám, že nejpozději na konci příštího týdne bychom měli být schopni oznámit, kdy a za jakých podmínek odstartuje předprodej vstupenek," uvedl Malík.

FAČR se chce zaměřit na to, aby se co nejméně lístků dostalo k překupníkům. "Je tam několik oblastí opatření proti překupníkům. Řešíme to interně v rámci našich bezpečnostních struktur zde na FAČR, bavíme se také s policií, kterou budeme žádat i o určitou prevenci v okolí stadionu," prohlásil Malík.

"Na druhou stranu, když se podíváme na samotnou UEFA, tohle je fenomén, který se úplně vymýtit nepodaří. Ale věnujeme se tomu, protože nechceme, aby lidé, kteří se v předprodeji dostanou ke vstupenkám, je nakupovali pouze k účelům dalšího přeprodeje," doplnil první muž FAČR.

Je přesvědčen, že Brazílie dorazí s oporami. "Samozřejmě žádný z velkých týmů vám do smlouvy nedá účast konkrétních jmen, nezaručí vám, že skutečně přijedou. Na druhou stranu máme určitou pojistku. Pokud by Brazílie nepřijela s top hráči a pokud se to projeví negativním způsobem na zájmu fanoušků, máme velmi významnou finanční pojistku vůči brazilskému týmu," dodal Malík.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 1 hodinou

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 1 hodinou

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 2 hodinami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy