Postup na MS je teď teorie, Jarolím nechápe: Sesypalo se nám to jak domeček z karet

ČTK ČTK
11. 6. 2017 0:47
"Po slibné první půli byla ta druhá rozčarováním. Sesypalo se nám to jak domeček z karet," řekl trenér Karel Jarolím novinářům. Jen nevěřícně kroutil hlavou, jak jeho svěřenci v kvalifikačním utkání s Norskem vypadli z rolí a nakonec museli být rádi za remízu 1:1.
Karel Jarolím.
Karel Jarolím. | Foto: Reuters

Oslo - Trenér českých fotbalistů Karel Jarolím jen nevěřícně kroutil hlavou, jak jeho svěřenci v kvalifikačním utkání s Norskem vypadli z rolí a nakonec museli být rádi za remízu 1:1. Ta přitom výrazně komplikuje českému celku šanci na baráž o postup na mistrovství světa 2018.

"Po slibné první půli byla ta druhá rozčarováním. Sesypalo se nám to jak domeček z karet," řekl Jarolím po sobotním utkání novinářům. "Penalta, další hrubá chyba, odkrývali jsme prostory. Vůbec jsem to nepochopil. Bylo to bez jakékoli organizace. Přitom je tam dost zkušených kluků," hodnotil trenér.

Přitom do 52. minuty měl český tým utkání pod kontrolou. Vedl, kombinoval a sahal po druhé brance. "Byl tam nadějný brejk, který měl Krmenčík vyřešit lépe. Pak břevno Součka. Jenže potom přišla nedůslednost před penaltou, která se asi na nás podepsala," litoval zaváhání Jakuba Brabce a následného faulu druhého ze stoperů Tomáše Sivoka, jenž vzápětí chybnou rozehrávkou připravil Norům další stoprocentní šanci.

"Zanechalo to stopy, což by ale nemělo. To přece neznamená, že když se to stane, tak přihrajeme soupeři, aby šel sám na bránu. To je pro mě smutné. Takových školáckých chyb bychom se na úrovni reprezentace dopouštět neměli. To jsou šoky. Člověk tomu nechce v danou chvíli ani věřit," kroutil hlavou Jarolím.

Na rozpadu hry proti Norsku se podle něj mohla podepsat i vynucená střídání. "Jarda Zmrhal musel jít dolů. Od Jakuba Jankta jsem si sliboval víc, nenaplňoval, co bych si představoval. Pak musel střídat Vláďa Darida. Michael Krmenčík po té své chybě byl, dá se říct, mimo. Bořkovi Dočkalovi docházely síly. Byly tam situace, které kdyby řešil svěžejší, vyřešil je přesně. Láďa Krejčí dohrával v křečích," vyjmenoval šedesátiletý reprezentační kouč.

Češi tak v kvalifikační skupině C ztrácí čtyři kola před koncem čtyři body na druhé Severní Irsko. Musí tak vyhrát právě na hřišti ostrovního soupeře, v Ázerbájdžánu i doma se San Marinem a pokud možno bodovat i s vedoucím Německem. A zároveň doufat, že Severní Irové ztratí v Norsku.

"Samozřejmě se to zkomplikovalo, přišli jsme o vedení, o další body. Irové naopak vydolovali tři body v nastaveném čase, my bohužel vedení ztratili. Musíme vyhrát, co se dá. Ale čtyři body je výrazná ztráta," připustil Jarolím.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tálibán přerušil jednání s afghánskou vládou o výměně zajatců

Radikální islámské hnutí Tálibán podle agentury Reuters oznámilo, že přerušuje jednání s afghánskou vládou o výměně zajatců. Kábul naopak tvrdí, že výměnu nadále připravuje.

Vzájemné předání vězňů představovalo jeden z hlavních bodů mírových rozhovorů v Afghánistánu. Afghánská vláda se na něm s Tálibánem domluvila minulý týden při prvním přímém vyjednávání mezi těmito dvěma stranami po 18 letech.

Mluvčí Tálibánu Suhajl Šahín sdělil na twitteru, že vyjednávací tým hnutí se již nebude účastnit "neplodných rozhovorů" a že propuštění tálibánských zajatců bylo vládou "zdržováno pod neustálými záminkami".

Zdroj: ČTK
Další zprávy