Poláci jsou pro nás trochu nečitelní. Jasným cílem jsou ale tři body, burcuje Souček

ČTK ČTK
23. 3. 2023 18:41
Podle kapitána Tomáše Součka půjdou čeští fotbalisté do pátečního úvodního zápasu kvalifikace mistrovství Evropy proti Polsku s jasným cílem zvítězit. Osmadvacetiletý záložník West Hamu považuje první utkání skupiny vždy za obrovsky důležité, a to bez ohledu na to, že tentokrát změří síly dva hlavní favorité na postup.
Tomáš Souček
Tomáš Souček | Foto: Reuters

Souček zároveň na tiskové konferenci připustil, že Poláci jsou vzhledem k novému trenérovi Fernandu Santosovi trochu nečitelní.

"Nikdy nevíte, jak se zápas bude vyvíjet. Jdeme do každého zápasu s cílem vyhrát, ale záleží vždy na spoustě okolností. Chceme zápas zvládnout maximálně, jak jen můžeme. Až po něm si můžeme říct, jestli jsme udělali všechno dobře, případně jestli tam byly chyby," uvedl Souček.

Jeho tým s Poláky rozehraje kvalifikační skupinu o účast na šampionátu v příštím roce v Německu. Podle předpokladů by Česko a Polsko měly zaujmout první dvě postupová místa. "První zápas je vždy ohromně důležitý, ať už je proti komukoliv. Vstup do kvalifikace je vždy důležitý a případně dodá sebevědomí do dalších bojů. Víme, že pro nás i pro Polsko je to jeden z těch papírově nejtěžších zápasů ve skupině. Musíme být maximálně připraveni od první minuty," uvedl Souček.

Poláky poprvé povede portugalský trenér Santos. "Je složitější vyčíst, jakým přesně budou hrát stylem. Je těžké rozluštit taktiku, protože jsme sice viděli, jak hráli posledně, ale teď mají nového trenéra. Mohou v tom pokračovat, nebo to změnit. Můžeme vycházet i z toho, že pan Santos vedl Portugalce (vloni) proti nám. Ale chceme se připravit hlavně na vlastní výkon a plnit naše vlastní pokyny," prohlásil Souček.

Uvítal, že v českému týmu je na startu kvalifikace šest nováčků. "Je to takové lehké občerstvení našeho týmu. Vždy je příjemné vidět mladé hráče, když se dostanou se do reprezentace po dobrých výkonech ve svých klubech. Zároveň když je na tréninku představovačka, je to trochu zábavy. Ale nejsou tady jen, aby byli nováčci, ale aby předvedli i něco na hřišti. Je nás tu 24 hráčů a každého potřebujeme. Doufám, že hodně pomohou," uvedl Souček.

Věří, že z West Hamu přijel v dobré formě. "Nehrál jsem jen dva nebo tři zápasy v základní sestavě v době, kdy hrajeme Premier League i poháry. Takže to neberu to tak, že jsem vypadl ze sestavy. Vytíženost mám dostatečnou a doufám, že takováhle bude dlouho pokračovat. Přijel jsem na sraz hodně sebevědomý. Hrajeme těžký zápas, chci týmu maximálně pomoci. Jen jako sebevědomý hráč mu může pomoci tak, jak chci," dodal Souček.

Fanpark před Edenem

Fanoušci české fotbalové reprezentace se před zápasem proti Polsku (24. března 20:45 ve Fortuna Areně v Praze) budou moci zabavit v již tradičním Fortuna Fanparku. Před duelem českých fotbalistů s partou kolem Roberta Lewandowského je navíc nachystán velmi nabitý program. Ten bude uzpůsobený chladnému počasí, chybět tak nebudou vyhřívané stany ani aktivity na zahřátí v čele s unikátní lidskou ruletou od společnosti Fortuna.

Fanzóna se před Fortuna Arenou otevře v pátek 24. března v 16:00 a vstup bude zdarma. Prvních pět set příchozích s plnohodnotnou zápasovou vstupenkou a staženou Fankartou dostane merchandising Puma, všichni se mohou těšit na spoustu zábavy. Večerem budou provázet moderátoři Kamil Bílský, Petr Švancara a Luděk Zelenka. Ti povedou rozhovory s fotbalovými i nefotbalovými hosty nebo představí jména nových maskotů reprezentace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy