Poláci jsou pro nás trochu nečitelní. Jasným cílem jsou ale tři body, burcuje Souček

ČTK ČTK
23. 3. 2023 18:41
Podle kapitána Tomáše Součka půjdou čeští fotbalisté do pátečního úvodního zápasu kvalifikace mistrovství Evropy proti Polsku s jasným cílem zvítězit. Osmadvacetiletý záložník West Hamu považuje první utkání skupiny vždy za obrovsky důležité, a to bez ohledu na to, že tentokrát změří síly dva hlavní favorité na postup.
Tomáš Souček
Tomáš Souček | Foto: Reuters

Souček zároveň na tiskové konferenci připustil, že Poláci jsou vzhledem k novému trenérovi Fernandu Santosovi trochu nečitelní.

"Nikdy nevíte, jak se zápas bude vyvíjet. Jdeme do každého zápasu s cílem vyhrát, ale záleží vždy na spoustě okolností. Chceme zápas zvládnout maximálně, jak jen můžeme. Až po něm si můžeme říct, jestli jsme udělali všechno dobře, případně jestli tam byly chyby," uvedl Souček.

Jeho tým s Poláky rozehraje kvalifikační skupinu o účast na šampionátu v příštím roce v Německu. Podle předpokladů by Česko a Polsko měly zaujmout první dvě postupová místa. "První zápas je vždy ohromně důležitý, ať už je proti komukoliv. Vstup do kvalifikace je vždy důležitý a případně dodá sebevědomí do dalších bojů. Víme, že pro nás i pro Polsko je to jeden z těch papírově nejtěžších zápasů ve skupině. Musíme být maximálně připraveni od první minuty," uvedl Souček.

Poláky poprvé povede portugalský trenér Santos. "Je složitější vyčíst, jakým přesně budou hrát stylem. Je těžké rozluštit taktiku, protože jsme sice viděli, jak hráli posledně, ale teď mají nového trenéra. Mohou v tom pokračovat, nebo to změnit. Můžeme vycházet i z toho, že pan Santos vedl Portugalce (vloni) proti nám. Ale chceme se připravit hlavně na vlastní výkon a plnit naše vlastní pokyny," prohlásil Souček.

Uvítal, že v českému týmu je na startu kvalifikace šest nováčků. "Je to takové lehké občerstvení našeho týmu. Vždy je příjemné vidět mladé hráče, když se dostanou se do reprezentace po dobrých výkonech ve svých klubech. Zároveň když je na tréninku představovačka, je to trochu zábavy. Ale nejsou tady jen, aby byli nováčci, ale aby předvedli i něco na hřišti. Je nás tu 24 hráčů a každého potřebujeme. Doufám, že hodně pomohou," uvedl Souček.

Věří, že z West Hamu přijel v dobré formě. "Nehrál jsem jen dva nebo tři zápasy v základní sestavě v době, kdy hrajeme Premier League i poháry. Takže to neberu to tak, že jsem vypadl ze sestavy. Vytíženost mám dostatečnou a doufám, že takováhle bude dlouho pokračovat. Přijel jsem na sraz hodně sebevědomý. Hrajeme těžký zápas, chci týmu maximálně pomoci. Jen jako sebevědomý hráč mu může pomoci tak, jak chci," dodal Souček.

Fanpark před Edenem

Fanoušci české fotbalové reprezentace se před zápasem proti Polsku (24. března 20:45 ve Fortuna Areně v Praze) budou moci zabavit v již tradičním Fortuna Fanparku. Před duelem českých fotbalistů s partou kolem Roberta Lewandowského je navíc nachystán velmi nabitý program. Ten bude uzpůsobený chladnému počasí, chybět tak nebudou vyhřívané stany ani aktivity na zahřátí v čele s unikátní lidskou ruletou od společnosti Fortuna.

Fanzóna se před Fortuna Arenou otevře v pátek 24. března v 16:00 a vstup bude zdarma. Prvních pět set příchozích s plnohodnotnou zápasovou vstupenkou a staženou Fankartou dostane merchandising Puma, všichni se mohou těšit na spoustu zábavy. Večerem budou provázet moderátoři Kamil Bílský, Petr Švancara a Luděk Zelenka. Ti povedou rozhovory s fotbalovými i nefotbalovými hosty nebo představí jména nových maskotů reprezentace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Ratifikaci Istanbulské úmluvy vláda projedná zřejmě až v polovině června

Vláda ve středu nebude rozhodovat o postoupení Istanbulské úmluvy k ratifikaci. Věc projedná zřejmě 14. června, uvedl bez dalších podrobností mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Předchozí vlády ratifikaci dokumentu odsouvaly kvůli kontroverzím, které text budí. Úmluva z roku 2011 odsuzuje domácí násilí, sexuální obtěžování, znásilnění, nucené sňatky, takzvané zločiny ze cti či mrzačení genitálií.

Kabinetu Petra Fialy (ODS) zaslalo ministerstvo spravedlnosti návrh minulé pondělí, na následné středeční jednání ale zařazen nebyl. Blažek tehdy uvedl, že očekává, že se tak stane za týden. Ministři ve středu rozhodli pouze o tom, že při jednání Evropské unie o přijetí Istanbulské úmluvy by se měl český zástupce zdržet.

Dokument v Česku vyvolává rozporuplné reakce, a to i mezi představiteli vládní koalice. Odmítají ho konzervativci či sedm křesťanských církví. Zastánci úmluvy uvádějí, že pomůže zlepšit pomoc obětem a představuje i symbol, že násilí je v Česku nepřijatelné. Podle ženských organizací je úmluva terčem dezinformační kampaně některých spolků i jednotlivců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy