Po vstupenkách na Brazílii se jen zaprášilo, vyprodáno bylo za pět hodin

ČTK ČTK
25. 2. 2019 14:00
Vstupenky na přípravné utkání českých fotbalistů s Brazílií 26. března v Praze byly dnes vyprodány během pěti hodin. Pro fanoušky bylo ráno v 8:00 dáno do prodeje přes deset tisíc lístků, po poledni už nebyl k dispozici ani jeden.
Na kanárky bude v Praze vyprodáno.
Na kanárky bude v Praze vyprodáno. | Foto: Reuters

Oproti běžným zvyklostem dala Fotbalová asociace fanouškům k dispozici přes polovinu kapacity Sinobo Areny. A to v cenovém rozpětí 990, 1990, 2490 a 3890 korun. Z více než deseti tisíc lístků připadlo 2200 vstupenek pro nově vznikající Fanklub české reprezentace a 1600 vstupenek určených pro zájezdy z různých míst České republiky pořádaných společností Czech Sport Travel.

"Jsem moc rád, že se nám podařilo dostát slibu, že se do rukou fanoušků dostane více než 50 procent kapacity stadionu, a stejně tak jsem rád, když vidím, jak obrovský zájem o vstupenky byl," řekl předseda FAČR Martin Malík v tiskové zprávě. "Zpětná vazba od fanoušků byla mimořádná, zápas s pětinásobnými mistry světa je historickou událostí pro celý český fotbal a naši fanoušci i v bleskovém předprodeji ukázali, jak se na něj těší," dodal.

Jeden zájemce si mohl koupit maximálně šest vstupenek. Neuhrazené vstupenky a nevyprodané z autobusových zájezdů se vrátí do volného prodeje. FAČR o tom bude neprodleně informovat.

Více vstupenek asociace na utkání uvolnit nemohla, jelikož je podle smluvních závazků musí nabídnout partnerům. "Další vstupenky připadnou brazilské straně a pak také Slavii jako nájemci stadionu, na kterém se utkání hraje," vysvětlil Malík.

Reprezentace se s Brazílií poměří poprvé od roku 1997, kdy v rámci Poháru FIFA v Rijádu český tým prohrál 0:2. V Praze se Brazilci na konci března představí poprvé od roku 1956.

"I když jde o přípravný zápas, tak očekáváme skvělou atmosféru. Je to věhlasný soupeř a vůbec se fanouškům nedivím, že se prali o lístky, aby brazilské fotbalisty mohli vidět na vlastní oči. I pro nás pro všechny je to svátek a je skvělé, že i fanoušci jsou v očekávání a chtěli by vidět slavné jihoamerické hvězdy," prohlásil reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy