Po vstupenkách na Brazílii se jen zaprášilo, vyprodáno bylo za pět hodin

ČTK ČTK
25. 2. 2019 14:00
Vstupenky na přípravné utkání českých fotbalistů s Brazílií 26. března v Praze byly dnes vyprodány během pěti hodin. Pro fanoušky bylo ráno v 8:00 dáno do prodeje přes deset tisíc lístků, po poledni už nebyl k dispozici ani jeden.
Na kanárky bude v Praze vyprodáno.
Na kanárky bude v Praze vyprodáno. | Foto: Reuters

Oproti běžným zvyklostem dala Fotbalová asociace fanouškům k dispozici přes polovinu kapacity Sinobo Areny. A to v cenovém rozpětí 990, 1990, 2490 a 3890 korun. Z více než deseti tisíc lístků připadlo 2200 vstupenek pro nově vznikající Fanklub české reprezentace a 1600 vstupenek určených pro zájezdy z různých míst České republiky pořádaných společností Czech Sport Travel.

"Jsem moc rád, že se nám podařilo dostát slibu, že se do rukou fanoušků dostane více než 50 procent kapacity stadionu, a stejně tak jsem rád, když vidím, jak obrovský zájem o vstupenky byl," řekl předseda FAČR Martin Malík v tiskové zprávě. "Zpětná vazba od fanoušků byla mimořádná, zápas s pětinásobnými mistry světa je historickou událostí pro celý český fotbal a naši fanoušci i v bleskovém předprodeji ukázali, jak se na něj těší," dodal.

Jeden zájemce si mohl koupit maximálně šest vstupenek. Neuhrazené vstupenky a nevyprodané z autobusových zájezdů se vrátí do volného prodeje. FAČR o tom bude neprodleně informovat.

Více vstupenek asociace na utkání uvolnit nemohla, jelikož je podle smluvních závazků musí nabídnout partnerům. "Další vstupenky připadnou brazilské straně a pak také Slavii jako nájemci stadionu, na kterém se utkání hraje," vysvětlil Malík.

Reprezentace se s Brazílií poměří poprvé od roku 1997, kdy v rámci Poháru FIFA v Rijádu český tým prohrál 0:2. V Praze se Brazilci na konci března představí poprvé od roku 1956.

"I když jde o přípravný zápas, tak očekáváme skvělou atmosféru. Je to věhlasný soupeř a vůbec se fanouškům nedivím, že se prali o lístky, aby brazilské fotbalisty mohli vidět na vlastní oči. I pro nás pro všechny je to svátek a je skvělé, že i fanoušci jsou v očekávání a chtěli by vidět slavné jihoamerické hvězdy," prohlásil reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy