Odejít z Říma? O tom vůbec neuvažuji, říká Schick, který stále v AS čeká na první ligový gól

ČTK ČTK
19. 3. 2018 15:36
Patrik Schick přišel v létě do AS Řím jako nejdražší posila klubu v historii. Na premiérový ligový gól ale zatím stále čeká.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Reprezentační útočník Patrik Schick od letního příchodu do AS Řím hlavně kvůli zraněním nenaplnil očekávání a v novém týmu stále čeká na premiérový ligový gól. Dvaadvacetiletý fotbalista přes těžké chvíle o odchodu vůbec neuvažoval a věří, že se dokáže v klubu z italské metropole prosadit.

Schick loni přestoupil do AS ze Sampdorie Janov jako nejdražší posila v historii římského klubu, ale od začátku sezony zasáhl pouze do 14 soutěžních zápasů a jediný gól vstřelil v Italském poháru.

"Samozřejmě to asi není takové, jak jsem si to představoval. Nečekal jsem, že přijde tolik zranění. Teď už dělám všechno pro to, abych byl zdravý. Konečně teď můžu říct, že mě nic netrápí," řekl Schick novinářům na dnešním setkání s reprezentanty.

"Nechci se na nic vymlouvat. Příčin bylo trošku víc, ať už to byly ty problémy se srdcem, také jsem neabsolvoval žádnou letní přípravu a skočil do toho hned. Když z toho vypadnete a nejednou začnete naplno trénovat, logicky se něco ozve. V mém případě se toho ozvalo víc," doplnil odchovanec Sparty.

Věří, že ho těžké období posílí. "Není to jednoduché, takovou situaci zažívám poprvé. Nebudu lhát, není to úplně příjemná situace. Zase na druhou stranu si věřím, že až budu v plném tréninku po celou dobu a chytnu se nějakým gólem, tak se to obrátí k lepšímu," uvedl Schick, který v minulém premiérovém ročníku v Itálii dal za Sampdorii 13 soutěžních branek.

Přes obtížný začátek chce v aktuálně třetím celku Serie A zůstat a prosadit se. "Jarní hostování nepřipadalo vůbec v úvahu. Nechci ani přemýšlet o možnosti někam odcházet. Furt to chci dokázat. To, co na začátku třeba nezačalo dobře, může dobře skončit. Ještě máme do konce sezony několik zápasů, můžu chytit lauf a ukázat svou kvalitu," prohlásil Schick.

Cítí, že v Římě roste s každým tréninkem. "Když máte vedle sebe hráče jako Edin Džeko, který je podle mě jeden z nejlepších útočníků na světě, tak vás to samozřejmě posouvá. Koukáte na něj a porovnáte si, v čem se musíte zlepšit," podotkl Schick.

S bosenským bývalým útočníkem Teplic má výborný vztah a nevnímají se jako konkurenti. "Je v takové fázi kariéry, že nemusí dělat nějaké naschvály. On je tam jeden z největších kamarádů a máme skvělý vztah," uvedl Schick, který s Džekem občas mluví i česky.

Život v Římě považuje za nádherný, ale nedovedl si představit, jak moc je ve "věčném městě" fotbal populární. "V Janově fotbal také žil, ale nebylo to jako v Římě. To mě trošku překvapilo," přiznal bývalý hráč Sparty či Bohemians 1905.

"Lidi jsou trošku divočejší. Jakmile někde projdete, tak hulákají 'Schick, Schick' a těžko se pak schováte. Na veřejnosti mě poznávají hodně, občas je to těžké, že nechcete odmítnout žádného fanouška. Ale patří to k tomu a je to i příjemné," přidal útočník s pěti zápasy a jednou brankou v národním týmu.

Sebevědomí by si mohl zvýšit na přípravném turnaji v Číně, kde se česká reprezentaci utká s Uruguayí a pak s domácím výběrem, nebo s Walesem. "Bude to zas trošku něco jiného. Myslím, že můžu ukázat, že góly střílet umím. Takže může mi to samozřejmě pomoct," prohlásil Schick.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

Další zprávy